Specifikace nosítek zapříčinila, že ZZS nedostala včas sanitní vozidla

12.08.2011

Specifikace nosítek zapříčinila, že ZZS nedostala včas sanitní vozidla

Nepřišly sanitky.
Ředitel záchranky přišel o prémie

Ivo Tukinski, ředitel rychlé záchranné služby, může na prémie za uplynulé pololetí zatím zapomenout. Kvůli sanitkám může přijít o prémie v řádu desítek tisíc korun. "Výběrové řízení na tyto vozy bylo teoreticky realizováno, ale fakticky chybějí. Přitom sanitky rychlé záchranné služby měly být v terénu už od června. Dokud vozy nebudou k dispozici, krajská rada o odměně pro ředitele jednat nebude," uvedl Václav Larva (ČSSD), krajský radní pro zdravotnictví.

Za pět sanitek, z toho čtyři plně vybavené a jednu transportní, zaplatí záchranná služba 15 milionů korun. Smlouva s dodavatelem byla podepsána už 4.února.

Ve výběrovém řízení ale došlo k nečekaným průtahům a soutěž se tak musela opakovat. Podle hejtmana Josefa Novotného (ČSSD) byla záchranka v zadávací dokumentaci příliš konkrétní u standardizovaného typu lehátka. „A právě to bylo napadeno jiným výrobcem,“ vysvětlil. Hejtman doplnil, že sanitky by měly být k dispozici do poloviny září. Záchranná služba odmítla celou záležitost komentovat. „To je plně v kompetenci Karlovarského kraje.

Výběrové řízení ale bylo vypsáno správně a dle pravidel. Sanitky pro převoz pacientů budou do poloviny září,“ sdělil Lukáš Hutta, mluvčí rychlé záchranné služby.

Vozový park rychlé záchranné služby činí 43 vozů. Záchranka má jedenáct výjezdových stanovišť.

Zdroj: zdn.cz

Foto: Autor: ct24.cz