Sicílii křižovala sanitka smrti. Šofér vraždil pacienty a těla dohazoval pohřebákům

22.12.2017

Řidič ambulance z italské Sicílie čelí obvinění, že vraždil převážené pacienty, aby pak mohl za provizi dohazovat kšefty pohřební službě. Namísto toho, aby smrtelně nemocné dovezl domů a umožnil jim strávit poslední dny s blízkými, jim podle prokuratury píchal vzduchové bubliny, aby je zabila embolie. Informovala o tom italská mutace serveru Local.

Za jednoho nebožtíka měl nejmenovaný dvaačtyřicetiletý muž ze sicilského města Biancavilla inkasovat 300 eur, což je v přepočtu asi 7710 korun. Vše navíc organizovala mafie, což bude u soudu přitěžující okolnost.

„Ti lidé neumírali rukou boha, ale pro 300 eur,“ cituje italská stanice Rai informátora, který na případ upozornil. Pachatelé podle něj chladně kalkulovali s tím, že jejich oběti zemřou tak jako tak. Skupina využívala hlubokého smutku pozůstalých a truchlící pozůstalé přiměla k uzavření údajně zvýhodněné smlouvy o pohřbu.

Jízdu „ambulancí smrti”, jak jí přezdívají italští vyšetřovatelé, či přesněji „péči“ jejího řidiče nepřežila od roku 2012 padesátka pacientů. Ve dvanácti případech je důvodné podezření na vraždu a ve třech případech mají policisté o vraždě důkazy. Vyšetřující soudce proto na řidiče uvalil vazbu.

Zvrácené praktiky řidiče sanitky a nejmenovaného pohřebního ústavu neodhalila policie, nýbrž italská televize v pořadu Hyeny. Muž, který vše zveřejnil, pak začal spolupracovat s justicí.

Polští lovci kůží

Obdobný případ pamatuje také Polsko. V roce 2002 byla v Lodži odhalena čtveřice „lovců kůží” pro pohřební služby. Šlo o dva záchranáře a dva lékaře. [celá zpráva]

Záchranáři smrt nemocných lidí urychlovali tím, že jim podali lék Pavulon, který způsobuje ochabnutí svalstva a při nesprávném použití i udušení, a lékaři se je pak podle soudu nepokusili resuscitovat.

Šlo nejméně o čtrnáct pacientů. Pravděpodobně jich ale bylo více, stejně jako spolupachatelů. V případu padly tresty od pěti let vězení až po doživotí.

Zdroj: novinky.cz