Sanitka ZZS Kraje Vysočina havarovala cestou ke smrtelné nehodě

11.02.2011

Sanitka ZZS Kraje Vysočina havarovala cestou ke smrtelné nehodě

Na náledí havarovala sanitka, která jela ke smrtelné nehodě

Na silnicích nižších tříd na Vysočině či na Šumpersku se v pátek ráno vytvořilo náledí. Viditelnost navíc snižovaly mlhy a déšť. Silničáři proto nabádají řidiče i pro nejbližší dny ke zvýšené opatrnosti. Jeden člověk při havárií kvůli náledí zemřel, do příkopu sjela i sanitka, který k nehodě jela.

Déšť v kombinaci s teplotou pod bodem mrazu komplikoval v pátek ráno dopravní situaci na Vysočině. Během tří hodin od půl páté dostali policisté hlášení o 18 nehodách, z nichž jedna skončila tragédií a vyřadila z provozu i vůz sanitní služby. Informovala o tom policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Černý pátek odstartoval o půl páté na silnici mezi Polnou a Dobroutovem 28letý řidič vozu Škoda Felicie, který v levotočivé zatáčce přejel do protisměru, auto sklouzlo do příkopu, převrátilo se na bok a narazilo do stromu. Muž svým zraněním na místě podlehl.

Havárie sanitky na náledí

To však ještě netušila posádka vozu záchranky, která k nehodě jela. Nedojela ale ani do Polné, protože vůz havaroval podle navlas stejného scénáře - levotočivá zatáčka, výjezd vpravo, příkop a strom.

„Řidič byl se zraněním transportován na chirurgickou ambulanci jihlavské nemocnice, sestřičku jsme odvezli se středně těžkým zraněním na urgentní příjem fakultní nemocnice Brno - Bohunice,“ řekl Právu primář vysočinské záchranky Miroslav Havlík.

Při dalších nehodách v této době se podle něj zranilo ještě dalších pět lidí, vesměs naštěstí lehce. „Největší kumulace nehod byla na Polensku a Třešťsku, ke zranění jsme vyjížděli i na Třebíčsko,“ doplnil lékař.

Hned čtyři zraněné si vyžádala nehoda u Hodic, kde havarovaný vůz před sedmou hodinou skončil na střeše.

Náledí hrozí i na Jičínsku

Náledí hrozí i na silnicích nižších tříd na Jičínsku a v oblasti Jizerských hor.

Na většině území se vyskytují přeháňky či dešťové srážky. Odpolední teploty by se měla pohybovat v intervalu šesti až deseti stupňů Celsia. Před tvorbou náledí varoval i Český hydrometeorologický ústav. Jeho výstraha se týká sobotního rána.

Zdroj: novinky.cz

Sanitka se srazila s octavií a skončila na boku

Olomouc - U hrozivě vypadající srážky na třídě Míru v Olomouci zasahovali ve čtvrtek v noci záchranáři. Octavie se tam po 21. hodině srazila se sanitkou, vůz záchranné služby po bouračce skončil na boku.

Nehoda na křižovatce třídy Míru a Foerstrovy ulice se naštěstí obešla bez zranění. Octavie pravděpodobně nedala přednost a vrazila do sanitky, která jela po Pražské od Globusu.

„Nehodu policisté vyšetřují. Předběžnou příčinou je nedání předností sanitnímu vozu,“ informovala mluvčí olomoucké policie Marie Štrbáková.

Zdroj: olomoucký deník

Video: krimi zprávy TV Prima 11.2.2011