Sanitka spěchající k nehodě čtyřkolky bourala. Zranil se záchranář i lékař

01.01.2023

Sanitka spěchající k nehodě čtyřkolky bourala. Zranil se záchranář i lékař

Článek z externího zdroje:

Na silnici mezi Ostrovem na Karlovarsku a Kláštercem na Chomutovsku havarovalo v sobotu v podvečer sanitní vozidlo záchranářů. Stalo se tak při cestě za havarovanou čtyřkolkou v Srní u Stráže nad Ohří. K oběma nehodám byly povolány vrtulníky záchranářů kvůli transportu zraněných.

„K dopravní nehodě čtyřkolky se zraněním dvou osob vyjížděli poslední den roku v půl páté odpoledne hasiči ze tří jednotek,“ uvedl mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Martin Kasal s tím, že o pomoc požádali hasiče záchranáři.

„Když byly záchranné složky na cestě k události, došlo k další dopravní nehodě, a to vozidla záchranné služby, které mířilo na pomoc zraněným u čtyřkolky v lese,“ dodal Kasal.

„I k druhé nehodě byl povolán vrtulník, operační středisko tak muselo podle závažnosti přesouvat jednotky v terénu. U nehody na silnici I/13 se zranila posádka záchranářského vozidla a také osoba z druhého osobního auta,“ prozradil mluvčí hasičů.

„U původní nehody čtyřkolky byli první hasiči z Ostrova, ti potvrdili, že se jedná o převrácený stroj po nárazu do stromu, na místě byly dvě zraněné osoby,“ konstatoval Kasal s tím, že zraněné posádce pomohli před příjezdem záchranky hasiči, ale také skupina kolemjdoucích, včetně profesionálního a dalšího dobrovolného hasiče z Liberecka, a rovněž zdravotní sestra.

Více včetně fotografií z místa nehody na novinky.cz