Rychlé vyklízení výjezdových stanovišť. Anonym hrozil záchranářům bombou

24.03.2016

Rychlé vyklízení výjezdových stanovišť. Anonym hrozil záchranářům bombou

Jižní Morava – Několik málo minut měli záchranáři ve středu večer na vyklizení všech výjezdových stanovišť v Jihomoravském kraji. Někdo jim totiž anonymně hrozil bombou.

Ještě večer informaci potvrdil i hejtman kraje Michal Hašek. „Policie prověřuje všechna výjezdová stanoviště v kraji, uděláme maximum pro zajištění chodu záchranky v kraji i v tomto krizovém režimu. Doufám, že bude pachatel co nejdříve vypátrán a po právu potrestán," oznámil hejtman.

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Barbory Zuchové tak museli záchranáři pracovat ve stížených podmínkách. „Okamžitě museli opustit všechna stanoviště a začít fungovat provizorně. Pro nás je ale důležité, že se kvůli komplikacím neopozdil žádný výjezd sanitek," uvedla.

O půl jedenácté večer už záchranáři byli opět zpět na svých stanovištích. „Provedli jsme prohlídky všech jejich zázemí, ale nic jsme nenašli. Teď budeme dál pátrat po volajícím," sdělil mluvčí policistů Pavel Šváb.

Anonym kontaktoval přímo jihomoravskou záchranku.

Autor: Alžběta Nečasová

Zdroj: brnensky.denik.cz

Není to poprvé, kdy ZZS v ČR bylo vyhrožováno bombovým útokem.

11. 12. 2013 Ve středu 11. 12. 2013 anonym oznámil, že v sanitce ZZS LK je bomba!

20. 08. 2012 V sídle záchranky KHK kde je umístěno i KZOS byla nahlášena bomba

15. 05. 2008 Ohlášená bomba na stanovišti ZZS!