Romové v Mostě napadli posádku RLP. PČR to řeší jen jako přestupek!?!

02.04.2013

Romové v Mostě napadli posádku RLP. PČR to řeší jen jako přestupek!?!

Skupina opilých Romu napadla v Mostě
osádku záchranné služby

Foto: Mostecký deník

MOST / 2. 4. 2013 Brutální napadení posádky záchranné služby v Mostě řeší od pondělního večera policie. K útoku na řidiče sanitky a posléze i na lékaře skupinou opilých Romů u domu poblíž vlakového nádraží došlo asi hodinu před půlnocí.

Záchranáři do jednoho z panelových domů vyjížděli k ohlášenému zranění jednoho z opilců. Po příjezdu na místo ale silně podnapilá skupina začala nejprve slovně a pak i fyzicky útočit na záchranáře. Násilníkům se nelíbilo to, že prý na sanitu čekali příliš dlouho.

Jako první o incidentu informovala mostecká agentura JV PRESS. Řidič sanitky utrpěl pouze lehká zranění, o něco hůř na tom byl lékař, který musel vyhledat lékařské ošetření na chirurgii.

Útočníky zneškodnila přivolaná hlídka policie. Zjišťujeme bližší informace o celém případu a připravujeme další reportáž o surovém zákeřném napadení záchranářů.

Videorozhovor s napadeným lékařem ZZS

Autor: Honza Vraný – redakce

Zdroj: udalosti112.cz
  • Ivana Rokosová Reagovat 03.04.2013
    Já se domnívám, že celý incident by měl být překvalifikován minimálně na trestný čin výtržnictví (§ 358(1) Zá č.40/2009 Sb. - Trestní zákoník), kde se uvádí: "...kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného..." Jinak mi nezbývá, stejně jako panu doktorovi, si povzdechnout nad tím, že záchranář nepožívá žádné právní ochrany. Je s podivem, že naší společnosti - jako potencionálním zachraňovaným nevadí, že pro ně nebo jejich děti jednou třeba nebude mít kdo přijet, protože posádka byla na předešlém výjezdu fyzicky napadena. Nechci říct, že změna zákona změní lidské myšlení, ale hrozba trestněprávní odpovědnosti by jistě přispěla k eliminaci těchto ataků a dala záchranářům do ruky účinný nástroj obrany.
  • David machálek Reagovat 03.04.2013
    Násilí na zdravotnících lze trestat přísněji! Není tedy potřeba žádné další právní úpravy, nebo statusu úřední osoby.Samo o sobě to nic nezlepší.
    Stačilo by, kdyby vyšetřující policista nebyl připosraný a nebál se využít možnosti, které mu současná právní úprava umožňuje.