Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Řidič na Rychnovsku přehlédl houkající sanitku, při srážce se těžce zranilo dítě

24.06.2021

Řidič na Rychnovsku přehlédl houkající sanitku, při srážce se těžce zranilo dítě

 

 

 

Vážná dopravní nehoda ve středu po poledni zablokovala v Častolovicích na Rychnovsku hlavní silniční tah z Hradce Králové na Ostravu. Při srážce osobního auta a sanitky utrpělo zranění dítě mladší 15 let. Na místě zasahoval také vrtulník.

 

 

Mluvčí krajské záchranné služby Ivo Novák uvedl, že šlo o sanitku z výjezdového střediska v Rychnově nad Kněžnou, která jela k případu, se zapnutými majáky a výstražným zvukovým zařízením. "V osobním automobilu byla zraněna nezletilá dívka, zranění ji neohrožovalo na životě," řekl Novák.

Dívka byla letecky přepravena do Fakultní nemocnice Hradec Králové. "Při předávání ve fakultní nemocnici byla při vědomí, s lékaři komunikovala," uvedl mluvčí záchranné služby. Další podrobnosti k nehodě s ohledem na vyšetřování policie odmítl sdělit.

Podle policie sanitka se zapnutými majáky jela směrem na Hradec Králové. Nehoda se stala, když vůz záchranářů předjížděl osobní auto. "Řidič osobního auta si nevšiml, že je předjížděn, začal odbočovat vlevo a sanita do auta narazila. Ze sanitky tři lidé bez zranění, spolujezdec z osobního auta byl letecky transportován do nemocnice. Oba řidiči bez alkoholu," řekla mluvčí policie Iva Kormošová.

Policisté provoz v Česticích, v obci před Častolovicemi ve směru od Hradce Králové, odkláněli ze silnice I/11 na Borohrádek a v Častolovicích na kruhovém objezdu směrem na Libel. Silnice byla plně zprůjezdněna okolo 14:40.

Zdroj+foto: novinky.cz

 

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.