Reportáž o tom, jak to chodí/nechodí na záchranné službě na Slovensku

03.08.2014

Reportáž o tom, jak to chodí/nechodí na záchranné službě na Slovensku

Nedávno jsem v aktualitě HLAVNÍ AKTUALITĚ.

Dnes jsem si pro vás připravil opět jedno velmi zajímavé a dá se říci, že v mnohém kontroverzní sdělení, tentokrát od kolegů ze Slovenska.

Na Slovensku vzniklo rádio Slobodný vysielač Bánská Bystrica, kde se rozpovídal bývalý zdravotnický záchranář Peter Hubáček (nezaměňovat s MUDr. Petrem Hubáčkem z Olomouce) s redaktorem Norbertem Lichtnerem. Reportáž je sice dlouhá, ale stojí to za vyslechnutí od začátku do konce. Koho by nudil začátek, kde se řeší nákup údajně předražených sanitek, ať si klidně posune dál, kde už jsou rozebírány výjezdy a poměry na ZZS, jako takové.

Stejně jako v minulém případě upozorňuji, že ani já ani KZ ZZS ČR se uveřejněním reportáže neztotožňujeme s tvrzeními, která v rozhovoru zazní. Dokonce bych s některými mohl polemizovat hned. Uveřejňuji to proto, abyste si mohli poslechnout, jak ZZS na Slovensku vidí jeden náš kolega ze Slovenska a že díky nezávislému rádiu si takovou reportáž mohl vyslechnout každý občan Slovenské republiky.

REPORTÁŽ

Pro lepší orientaci systému ZZS na Slovensku jsem pro vás připravil ještě tyto dva odkazy:

Analýza stavu zdravotnej záchrannej služby v SR

Od apríla budú niektoré záchranky jazdiť bez lekárov

• olda š. Reagovat 15.08.2014
    Zajímavé povídání, ať si každý udělá svůj názor.