Ředitelem Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje je od 1. 4. 2017 Igor Paar

01.04.2017

Rada Pardubického kraje na svém včerejším jednání jmenovala do funkce ředitele Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje doktora Igora Paara. Vedení instituce se nový ředitel ujme od dubna.

„Doktor Paar na záchrance pracuje už 18 let a doposud je vedoucím lékařem pro územní odbor Svitavy a Ústí nad Orlicí. Máme jistotu, že záchranná služba bude v rukou člověka, který dokonale zná veškeré vnitřní procesy a nebude se muset s agendou seznamovat,“ uvedl hejtman Martin Netolický.

Výběrového řízení se zúčastnilo pět kandidátů, někteří byli i z jiných krajů republiky. „Musím říct, že všech pět kandidátů nás oslovilo a všichni byli dobře připravení, takže to nebylo snadné rozhodování. Byli jsme překvapeni i tím, že se k nám hlásili uchazeči z jiných krajů, kteří mají s fungováním záchranné služby obrovské zkušenosti,“ informoval hejtman.

„Jsem přesvědčen, že se nám v osobě doktora Paara podařilo vybrat velmi kvalitního člověka, ostatně jeho odbornost a zkušenosti na krajské záchrance jsou dostatečně pádným argumentem. Na záchranné službě často závisí samotné přežití pacientů, a proto je potřeba, aby fungovala naprosto perfektně a spolehlivě,“ doplnil radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr.

Záchranka musí být komunikativní a slušná

„Hlavním úkolem nového ředitele je personální posílení tak, abychom mohli udržet rozsah služeb. Doktor Paar tuto potřebu vnímá,“ řekl Martin Netolický. „Pro nás je důležité, aby zdravotnická záchranná služba fungovala dobře i navenek, takže směrem k pacientům, místním samosprávám a také ke zřizovateli. Je důležité, aby byla komunikativní a slušná, protože je to služba veřejnosti, kterou si lidé platí ze zdravotního pojištění nebo daní,“ zdůraznil závěrem hejtman.

MUDr. Igor Paar

Igor Paar vystudoval Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, má atestace a specializovanou způsobilost v oborech anesteziologie a resuscitace a také v urgentní medicíně. Na záchrance působí od roku 1999, předtím pracoval na ARO v Orlickoústecké nemocnici. Od roku 2007 je Igor Paar vedoucím lékařem výjezdové základny Vysoké Mýto a Litomyšl, o rok později se stal vedoucím lékařem územních odborů Svitavy a tutéž funkci vykonává od roku 2014 také v Ústí nad Orlicí. V roce 2015 byl lékařem letecké záchranné služby Jihomoravského kraje. Funkce ředitele Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje se ujme 1. dubna.

Zdroj: pardubickykraj.cz