Ředitel ZZS KHK a nový poslanec MUDr. Jiří Mašek (ANO) skončí v čele hradecké záchranky

12.11.2017

Ředitel Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje Jiří Mašek, který se za hnutí ANO dostal do Sněmovny, v čele záchranky skončí. Na záchranné službě bude dál pracovat na dohodu jako lékař a na projektech, které vedl. Včera to novinářům řekl hejtman Jiří Štěpán (ČSSD).

Čtěte také Ředitel Mašek začal jednat o svém setrvání v čele záchranky

Mašek ČTK řekl, že by chtěl skončit tak, aby mohl jako ředitel i účetně uzavřít letošní rok. V úvahu by tak mohlo přicházet skončení v pozici ředitele k 31. prosinci 2017 nebo k 30. lednu 2018. Jeho další spolupráce se záchrankou se podle něj bude řídit standardním způsobem jako u jiných spolupracovníků záchranné služby. Na místo ředitele záchranky bude po Maškově odchodu vypsáno výběrové řízení.

Mašek se již krátce po volbách vyjádřil, že prioritou je pro něj poslanecký mandát. „Trvat na funkci ředitele nebudu. Pokud to bude ale možné, rád bych práci na záchrance a ve Sněmovně skloubil,“ řekl ČTK Mašek, který se do Sněmovny dostal díky preferenčním hlasům z šestého místa kandidátky.

Loni na podzim se Mašek po úspěchu v krajských volbách vzdal mandátu v krajském zastupitelstvu, protože zákon mu neumožňoval být zastupitelem a zároveň ředitelem příspěvkové organizace zřizované krajem. V případě poslaneckého mandátu by mohl dál jako ředitel působit.

Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje má 15 výjezdových základen ve 13 městech, na pomoc pacientům je připraveno vyjet na 30 posádek. V kraji záchranáři disponují asi 50 sanitními vozy.

ČTK