Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Rada kraje rozhodla a odvolala ředitele ZZS KVK MUDr. Iva Tukinského

20.12.2011

Rada kraje rozhodla a odvolala ředitele ZZS KVK MUDr. Iva Tukinského

Tukinski odvolán. Dovedl záchranku ke dnu
Ředitel Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje Ivo Tukinski skončil. Včera ho z funkce odvolala krajská rada. Potrestala ho za to, že dovedl záchranku finančně až na dno. Na účtě už neměl žádné peníze a žádal Karlovarský kraj o finanční pomoc 10 milionů korun.

Hejtman Josef Novotný kvůli tomu na čtvrtek 22. prosince svolal mimořádné zasedání zastupitelstva. Tukinski tvrdí, že se o vážných nesnázích dozvěděl od svého ekonomického náměstka se značným zpožděním – až 5. prosince.

Náměstka odvolal a už 8. prosince poslal kraji žádost o půjčku. Pokud záchranka peníze nedostane, možná nepřežije konec roku. Radní mluví o manažerském selhání a poslali na záchranáře kontrolu.

"Našly se chyby. Ale nic, co by svědčilo o trestní odpovědnosti. Finanční propad se stále zvětšuje. Všechny záchranné služby v republice jsou podfinancované. Pan Tukinski to nezvládl, ale nezvládl by to ani žádný jiný ředitel," zastal se odvolaného muže krajský radní pro oblast zdravotnictví Václav Larva.

Podrobnosti k probíhající kontrole zveřejnit nechtěl. Podle informací MF DNES vytloukala záchranka klín klínem a třeba dotaci na nákup nových sanitek použila na mzdy. Sanitky přitom ještě nedoplatila.

Ředitel včera své odvolání komentoval napůl ironicky. "Co pan hejtman učinil, po řádné rozvaze učinil. A dobře učinil," řekl Tukinski a zavěsil telefon.

Organizaci ode dneška povede Tukinského dosavadní zástupce Karel Vaněk. A to do doby, než z výběrového řízení vzejde nový šéf.

Je jasné, že musí přijít úsporná opatření. Vzejdou ale až z důkladné analýzy, na kterou Larva čeká. "Záchranka nemá dost lidí ani peníze. Co s tím, to je práce pro kouzelníka. Bude to bolet. Analýzu potřebujeme, abychom neohrozili citlivý systém přednemocniční péče," dodal radní pro zdravotnictví .

autor: Bohumil Zeman, Mladá fronta DnesZdroj: medical-tribune

Související články

Karlovarské záchranné službě chybí miliony na přežití

Rada kraje rozhodla: Šéf záchranky skončil

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.