Proběhlo jednání členů atestačních komisí pro obor záchranáře pro UM

23.06.2012

Proběhlo jednání členů atestačních komisí pro obor záchranáře pro UM

Pracuje se na obsahu podobě atestační zkoušky záchranáře pro UM

Ve čtvrtek, 14. 6. 2012, se v prostorách vzdělávacího centra ZZS HMP, konala pracovní schůze členů atestačních komisí studijního oboru zdravotnický záchranář pro urgentní medicínu. Této schůze se zúčastnili zástupci organizací nelékařských profesí, a sice Komory záchranářů ZZS ČR, Unie nelékařských pracovníků ZZS ČR a NCO NZO Brno, ve složení Mgr. Jana Nekudová, Ing. David Machálek, Mgr. Radek Benda, Bc. Aleš Koranda, Bc. Alan Ryba, DiS., Mgr. Lukáš Tajčman, Mgr. Ján Hirjak a Mgr. Jaroslav Pekara.

Hlavním bodem programu byla finalizace podoby atestační zkoušky výše uvedeného studijního oboru. Všem přítomným členům atestační komise bylo od samého začátku nadmíru jasné, že kompetence v PNP prvních absolventů, které po úspěšném zakončení studia v praxi získají, budou při výjezdové činnosti v posádkách bez lékaře nemalé, a tak se všichni zúčastnění shodli i v tom, že všechna následně přijatá rozhodnutí budou mít společného jmenovatele, kterým bude kvalita.

Okruhy teoretické části atestační zkoušky, které za NCO NZO Brno připravila Mgr. Jana Nekudová, byly po bohaté diskuzi z původního znění do finálního návrhu upraveny tak, aby důkladněji prověřily teoretické znalosti a praktické dovednosti záchranářů, aby byla prověřena i schopnost záchranářů samostatně řešit situace u ošetřovaných pacientů v těch nejzávažnějších stavech.

Závěrem je nutné vyzdvihnout vůli všech, danou problematiku posunout o kus dál a věřme, že tím správným směrem. Organizátorům této schůze patří dík za aktivitu a zajištění potřebného zázemí.

Aleš Koranda