Příležitost pro zdravotníky. V EU každoročně přibývají pracovní místa.

18.10.2013

Příležitost pro zdravotníky. V EU každoročně přibývají pracovní místa.

V posledních dvou uplynulých desetiletiletích lze pozorovat dva celoevropské fenomény. Stárnutí populace jako takové a zvyšování průměrného věku u zdravotníků obecně. Dlouhodobý trend stárnutí obyvatelstva nejen České republiky, ale i obyvatelstva všech zemí Evropské unie přináší pro zdravotnické pracovníky v rámci zemí EU nové pracovní příležitosti.

Od roku 2008 roste v EU počet volných míst pro zdravotníky každoročně téměř o 2 % a to je velmi dobrá zpráva i pro české zdravotníky, pro české všeobecné sestry ale i pro české zdravotnické záchranáře. Zní to až neskutečně, ale v roce 2012 bylo do zdravotnictví v rámci EU přijato nově téměř milion zdravotníků. A tento trend bude pokračovat i v dalších letech, protože podle nejnovějších analýz je zdravotní péče jedním z odvětví s největším potenciálem k vytváření pracovních míst v Evropě.

Abychom ale pracovního trhu v EU a nabídky volných míst ve zdravotnictví mohli využít, musíme být dobře jazykově vybaveni. Bez toho se žádný uchazeč o práci v zahraničí neobejde.

Proto zde nabízím možnost přípravy v kurzech německého jazyka, které nabízí členka KZ ZZS ČR Mgr. Mária Kosmályová. Kurzy mohou využít nejen ti zdravotníci, kteří se chystají do zahraničí, ale i zdravotníci ZZS z těch oblastí, kde jsou pro záchranné služby podepsány smlouvy o přeshraniční spolupráci. Nabídky mohou využít jak jednotlivci, tak i celé organizace.

Rychlý přehled kurzů + odkaz na web s kurzy německého jazyka