Při rutinním výjezdu ZZS byla vážně pobodána lékařka a tři záchranáři

17.08.2015

Při rutinním výjezdu ZZS byla vážně pobodána lékařka a tři záchranáři

V NĚMECKÉM BAYREUTHU BYLA PŘI ZÁSAHU POBODÁNA LÉKAŘKA A DALŠÍ TŘI ČLENOVÉ POSÁDKY ZÁCHRANNÉ SLUŽBY

V pondělí, 10. 8. 2015 došlo v německém městě Bayreuth v severním Bavorsku, ulici Lessingweg k mimořádné události. Záchranáři byli přivoláni ve večerních hodinách k běžnému případu, při kterém je napadl nožem 26letý muž.

Lékařku ZZS a jednoho ze záchranářů pobodal natolik vážně, že oběma šlo o život. Museli podstoupit okamžitě operaci. Pobodáni byli do hrudníku a břicha. Další dva záchranáři utrpěli taktéž vážná zranění po útoku nožem.

Nejvážněji zraněná lékařka byla přivolanými záchranáři na místě dlouho ošetřována, než mohla být převezena do nemocnice. Pachatel brutálního útoku, ke kterému došlo bez zjevné příčiny, se poté ukryl v domě, kde byl zhruba po hodině zajištěn speciální policejní zásahovou jednotkou.

Proč k pobodání záchranářů došlo, je předmětem šetření. Spekuluje se o tom, že muž byl předmětem zájmu policie, nicméně ta to ústy své mluvčí nepotvrdila, ale ani nepopřela.

Zdroj: modrahvezdazivota

• sestra Reagovat 18.08.2015
    Kazdy zde resi prestiz zachranaru, superzachranare a podobne.Nikdo z vas, vcetne vedeni nevyjadril na tomto webu podporu vasim kolegum z Rymarova, Slovenska a Nemecka. Udelam to za vas, ikdyz nejsem z oboru, ale jsem clovek, vazim si jejich prace.Drzim vsem postizenym palce, drzte se a ostatni, zamysleste se nad sebou a smyslem tohoto webu.Bez alibismu....
  • Lucie Plachá Reagovat 21.08.2015
    Máte pravdu. Mám-li mluvit za sebe, můj problém při čtení těchto zpráv je většinou takový, že doopravdy "nemám slov". Každé prohlášení mi přijde jako klišé a tak mlčím. Asi je to chyba, všem poraněným ze srdce přeji uzdravení a oběti na životech mě tíží. Ostatně tak to jistě má většina.
    Čemu ale nerozumím, a vadí mi víc než rozpačité mlčení, jsou anonymové.