Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Při nehodě sanitky ZZS na Krétě uhořel ředitel záchranky a paramedik

16.12.2012

Při nehodě sanitky ZZS na Krétě uhořel ředitel záchranky a paramedik

Kréta: Dva mrtví po nehodě sanitky, při níž
explodovaly kyslíkové lahve
K tragické dopravní nehodě došlo ve středu 12. 12. 2012 ráno v Rethymnonu na Krétě, kdy se srazila sanitka s osobním autem. Tři kyslíkové lahve, které při nehodě explodovaly, zabily dva pasažéry a řidiče sanitky vážně zranily. Dvě ženy v osobním vozidle utrpěly lehčí zranění.


Mrtvými jsou ředitel Krétské záchranné služby EKAV, anesteziolog Dimitris Vourvachakis a prezident Unie zaměstnanců záchranné služby Kréty EKAV, paramedik Vangelis Keralakis.

Podle televize Skai jeli tito dva muži ve svém osobním vozidle na seminář, když jsem jim auto porouchalo. Odvézt je tam měla sanitka, která náhodou projížděla okolo. Z neznámých důvodů však během cesty vyjela do protisměru, kde se srazila s dalším osobním autem.

V okamžiku sanitku pohltily plameny po té, co uvnitř explodovaly kyslíkové lahve. Ostatní řidiči se snažili uvězněným zraněným pasažérům pomoci, ale bylo to nemožné kvůli silnému žáru a plamenům.

Očitý svědek vypověděl: „Slyšel jsem je křičet o pomoc, ale nemohl jsem nic udělat“.
„Nemohu uvěřit tomu, co se stalo přímo před mýma očima. Lidé snažící se dostat ven z auta. Křičeli o pomoc. Prosili mě o pomoc, křičeli „pomozte mi“, ale já jsem nemohl. Slyšel jsem je křičet, hořeli přede mnou, ale kvůli výbuchům jsem se nemohl přiblížit. Nikdo nemohl jít blíž. Když to bouchlo, auto vylétlo do vzduchu a plameny byly všude. Kdyby nezačalo hořet, oba mohli přežít“

Šokovaní a zdrcení kolegové mrtvých záchranářů informovali média o zhoršujícím se technickém stavu sanitních vozů kvůli úsporným opatřením, přičemž hovořili o sanitkách jako o „vracích na sjetých pneumatikách“.

Tato nehoda se stala na státní silnici z Heraklionu do Rethymnonu v regionu Agia Palagia.

Zdroj + originál článek s fotodokumentací keeptalkinggreece.com


Za překlad patří poděkování Davidu Rektoříkovi, DiS.


Sigmund
Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.