Při nehodě sanitky ÚSZS MSK v Havířově došlo ke zranění dvou chodců

22.01.2012

Při nehodě sanitky ÚSZS MSK v Havířově došlo ke zranění dvou chodců

Při nehodě sanitního vozu v Havířově
zraněni dva chodci.

Sanitní vozidlo ÚSZS MSK havarovalo v pátek 20.1. dopoledne v Havířově při jízdě k pacientovi. Při nehodě došlo ke zranění dvou osob.

Havířovští záchranáři vyjížděli před jedenáctou hodinou na pomoc pacientovi s vážnými zdravotními obtížemi. Během jízdy mělo vozidlo zapnuta výstražná znamení. Při průjezdu křižovatkou na Dělnické ulici došlo ke kolizi sanitního vozu s osobním automobilem. Následkem střetu bylo zranění dvou chodců, kteří se nacházeli v blízkosti.

První odbornou pomoc poskytli pacientům záchranáři z havarované sanitky a na místo události byly vyslány další dvě posádky záchranné služby.

Osmašedesátiletý muž utrpěl středně těžké poranění hlavy. Po ošetření byl transportován na chirurgickou ambulanci nemocnice Havířov. O tři roky mladší muž byl zraněn vážně, a to v oblasti hrudníku a hlavy. Po nehodě zůstal při vědomí a se záchranáři komunikoval. Byl ošetřen v rámci přednemocniční neodkladné péče a předán na urgentním příjmu nedaleké havířovské nemocnice.

PhDr. Lukáš Humpl
Tiskový mluvčí ÚSZS MSK