Pri Kútnikoch sa zrazila sanitka s kamiónom, pacientku previezol vrtuľník do nemocnice

09.11.2017

Pri obci Kútniky v okrese Dunajská Streda sa dnes krátko popoludní stala vážna dopravná nehoda. Vozidlo so záchranármi a pacientkou sa zrazilo s kamiónom. Podľa našich informácií sa zranili štyria ľudia. Najhoršie je na tom lekár, záchranárka a pacientka, ktorú vrtuľník previezol do nemocnice v Galante, utrpeli menej závažné zranenia. Zvyšní tri osoby previezli do nemocnice v Dunajskej Strede.

„Máme informácie o štyroch zranených osobách, trojčlennej posádke Rýchlej lekárskej pomoci a pacientke. Všetci sú pri vedomí, záchranár a lekár podľa predbežných informácií utrpeli úraz hlavy, záchranárka si poranila hlavu aj rameno," informovala TVNOVINY.sk hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Vodič kamióna z Maďarska vyviazol bez zranení, po zrážke zostal otrasený sedieť v nákladiaku. Na kameru sa o nehode rozprávať nechcel, vypovedať bude na polícii so svojím právnym zástupcom.

"Vodič nákladného auta pri odbočovaní pravdepodobne nedal prednosť v jazde sanitke so zapnutým výstražným zariadením. Cesta I/63 je prejazdná len v jednom jazdnom pruhu, polícia na mieste riadi premávku a zabezpečovala aj pristávanie vrtuľníka. Vodičov žiadame o zvýšenú opatrnosť a rešpektovanie pokynov polície pri prechádzaní úsekom a ak im to situácia umožňuje, aby sa úseku radšej vyhli," informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Zdroj + fotogalerie + videoreportáž