“Převozák“ vezl pána do LDN. Blikal, houkal, havaroval a oba skoro zabil

07.09.2011

“Převozák“ vezl pána do LDN. Blikal, houkal, havaroval a oba skoro zabil

Dva zranění při nehodě sanitky na Opavsku

Dvě pozemní posádky ÚSZS MSK zasahovali dnes (2. 9.) u dopravní nehody sanitky na Opavsku.
Sanitní vozidlo dopravní zdravotní služby vjelo mezi obcemi Vrchy a Březová mimo vozovku a havarovalo. Událost byla operačnímu středisku nahlášena před jednou hodinou odpoledne. Na místo události ihned vyjela nejbližší volná skupina rychlé lékařské pomoci z Fulneku a zdravotnická posádka z Opavy.

Záchranáři ošetřovali dva zraněné:
Prvním byl jednačtyřicetiletý řidič sanitního vozidla. Po havárii byl krátce v bezvědomí, ale později již se záchranáři komunikoval. Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil povrchní poranění hlavy a vyslovil podezření na možné poranění páteře a vnitřních orgánů. Na místě byly pacientovi podány nezbytné léky a pro bezpečný transport byl zajištěn pomocí vakuové matrace. Následně byl převezen do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Druhým zraněným byl třiašedesátiletý muž, kterého sanitka převážela. Při nehodě utrpěl drobné povrchní poranění v oblasti hlavy. Posádka zdravotnické pomoci jej s lehkým poraněním přepravila k dalšímu vyšetření na chirurgickou ambulanci Slezské nemocnice v Opavě.

Ladislav Lang
Zastupující tiskový mluvčí ÚSZS MSK