Přepis rozhovoru s ředitelem ZZS SČK, nejen o odmítání pacientů

28.03.2013

Přepis rozhovoru s ředitelem ZZS SČK, nejen o odmítání pacientů

Rozhovor s Martinem Houdkem, ředitelem středočeské záchranné služby

Tomáš PANCÍŘ, redaktor: Hezký den, posloucháte Český rozhlas Region, začíná další vydání pořadu K věci. Naším dnešním hostem je ředitel Středočeské záchranné služby Martin Houdek, dobrý den, vítejte u nás. (needitovaný přepis pořadu)

Martin HOUDEK, ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje

Dobrý den, pane redaktore, děkuji za pozvání.

Tomáš PANCÍŘ, redaktor

Začněme aktuálním tématem. V minulém týdnu se opět objevily informace o tom, že pražské nemocnice odmítají pacienty od záchranné služby. Týká se to samozřejmě pražské, ale i středočeské záchranky. Kolik takových případů letos evidujete?

Martin HOUDEK, ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje

Přesné číslo vám nejsem schopen říct, my neevidujeme kolik, kdo, kolikrát nás odmítnul, ale je to bohužel každodenní chlebíček naší záchranné služby.

Tomáš PANCÍŘ, redaktor

Promiňte, říkáte každodenní, to je jeden případ denně nebo třeba 10 případů denně, jak časté to je?

Martin HOUDEK, ředitel Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje

Je to několik případů za den. Nemáme ani problém s umisťováním v uvozovkách běžných pacientů, to znamená lehčích poranění například nebo lehčích onemocnění typu zvýšená teplota, zlomená noha, ecetera, ale my máme zásadní nebo největší problémy s umisťováním takzvaných intenzivních pacientů nebo pacientů, kteří mají být umístěni do center.

CELÝ ROZHOVOR ZDE