Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Pražskou záchranku povede Kolouch, Plzeňskou záchranku Hrdlička

30.06.2015

Pražskou záchranku povede Kolouch, Plzeňskou záchranku Hrdlička

Novým ředitelem ZZS PK bude dočasně pověřený šéf Hrdlička

 

Novým ředitelem Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje bude od července lékař Pavel Hrdlička. Krajští radní o tom rozhodli dne 29. 6. 2015.

 

MUDr. Pavel Hrdlička byl pověřen vedením záchranky Plzeňského kraje již v uplynulých pěti měsících po lednovém odvolání dosavadního ředitele MUDr. Romana Svitáka, řekla dnes ČTK krajská radní pro zdravotnictví Milena Stárková (ČSSD).

Nový ředitel Hrdlička pracuje u záchranné služby řadu let jako lékař, osvědčil se jako náměstek útvaru krizového řízení záchranné služby i jako pověřený ředitel, uvedla Stárková důvody, proč radní jmenovali nového ředitele záchranářů bez výběrového řízení. Do čela organizace, která zaměstnává kolem 500 lidí, z toho 50 lékařů, se Hrdlička postaví oficiálně od 1. července.

Předchozího ředitele a lékaře urgentní medicíny Svitáka, který vedl záchrannou službu téměř pět let, odvolali radní v lednu. Vytýkali mu několik chyb, které se nakumulovaly zejména v minulém roce. Největším prohřeškem bylo údajně Svitákovo pochybení při plnění veřejné zakázky na nákup 12 nových sanitek pro záchranáře. "Dalším vážným důvodem bylo špatné nastavení vnitřních kontrolních mechanismů, rozdělování kompetencí, úkolů, a z toho plynoucí nedostatky v hospodaření organizace," uvedl v lednu k důvodům odvolání Svitáka hejtman Václav Šlajs (ČSSD).

Od 1. července by měl být do funkce uveden  také nový ředitel  Schwarze.

Aktuálně v 14:15:00 Pražskou záchranku povede exnáměstek Motola Kolouch

Od 1. srpna by měla mít nového ředitele i ZZS Olomouckého kraje. Nový ředitel ZZS OK MUDr. Petr Hubáček nahradí po 11 letech ve funkci MUDr. Ivo Mareše, MBA, který z funkce odstoupí k 31. 7. 2015.

 

Sigmund

 

Komentáře k článku
  • Ctirad Novák Reagovat 30.06.2015
    Nevím, proč musí být ředitel záchranky doktor. Měl by to být ekonom a manažer se znalostí daného prostředí. Jinak co se týče systému, všemu automaticky velí lékaři, vymysleli tento systém, který je na jejich přítomnosti závislý a je na pokraji funkčnosti a jich samotných je nedostatek... to je dost absurdní. Jsou vytvořeni superzáchranáři a i když se všichni zuby nehty brání paramedickému systému, přesto mají část chybějících lékařů nahradit, což všichni v této zemi víme co to znamená. Tajně se blížíme do britského modelu, kdy lékaři budou dostupní na letecké a budou mít k dispozici i RV na omezeném území.Nutno dodat, že v Británii však tito lékaři nejsou externisty s malými zkušenostmi a bez praxe a specializace. Nejspíš se tedy můžeme dočkat pseudofunkčního poloparamedikého modelu naroubovaného na tento pseudofunkční polosocialistický model taxislužby ZZS, která, když je tomu náhodou příležitost i zachraňuje život.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.