Pražská záchranná služba plánuje rozšířit počty zaměstnanců o 25 NLZP, 6 operátorů a 19 záchranářů a řidičů

24.05.2017

Současných 460 pracovníků neumožňuje tvořit rezervy pro případ mimořádných krizových situací. „Dostatečná rezerva v počtu výjezdových skupin umožní bezodkladnou reakci na mimořádné události s výskytem většího počtu zranění,“ píše se v dokumentu.

Navíc je nyní pět lékařů v penzijním věku a mohou kdykoliv odejít. Personální posílení souvisí i s plánovaným rozšířením počtu výjezdových základen. Letos by měly přibýt dvě, jedna ve strašnické Průběžné ulici a druhá u Letiště Praha.

Nastoupit by mělo šest nových lékařů, počítá se s přijímáním čerstvých absolventů. Dalších šest pracovníků přibude mezi operátory, kteří jsou teď přepracovaní a nemohou kvůli vytíženosti čerpat ani ze zákona povinné přestávky sad. Počet záchranářů a řidičů se zvýší o 19, z toho 16 pracovníků bude přiřazeno na nové výjezdní stanice. „Zbývající tři požadovaní záchranáři by byli přiřazení na jiné výjezdové základy, aby bylo možné řádně čerpat dovolené, byla možná účast na inovačních kurzech a podobně,“ uvádí dokument.

ZZS chce do pěti let otevřít až sedm nových výjezdových stanic. Potřebovat bude asi o 90 zaměstnanců víc a ročně chce obměnit 15 sanitek. Záchranná služba také jedná o umístění nového administrativního sídla, které mělo být původně v Troji u výjezdu z Blanky, což ale odmítla tamní radnice. Nyní to vypadá, že se sídlo ZZS přesune na Palmovku do rozestavěné budovy, původně zamýšlené jako radnice Prahy 8. Pražských záchranářů je nyní 491, sídlí v 19 základnách a mají 65 sanitek.

ČTK

• Jan Pokorný Reagovat 05.06.2017
    čerstvý absolvent čeho???? lékařské fakulty na Ukrajině, hot diplomu z Plzně???? Po promoci? To už netřeba specializací, atestací, až tak hluboko se klesá? Tak to aleluja s čerstvým diplomem absolvují ALS , ATLS a jsou z nich asi machři co mohou pracovat zcela samostatně bez dozoru naprosto netknutí klinickou medicínou bez jakéhokoliv odborného vedení. ZS není urgentní příjem s komplementem a konsiliáři za zadkem a hlavně je to odborné vedení primáře, které po škole hlavně rozhodne jaký z dotyčnýho bude opravdu lékař nebo jen prachpustej bídnej dochtor. Chudáci kolegové co s nima budou muset dělat a vlastně je budou učit !!!, ti nakonec musí snat po tom Schwarzovi i plakat, ddd....