Pražská záchranka přišla během pěti týdnů o třetí vůz RV Mercedes ML

05.11.2012

Pražská záchranka přišla během pěti týdnů o třetí vůz RV Mercedes ML

Sanitka pospíchala ohledat mrtvého, ve Vysočanech se srazila s tramvají

Sanitka se zapnutými majáky se v pondělní ranní špičce srazila v ulici Poděbradská v Praze s tramvají. Posádka sanitky, která jela ohledat mrtvého, byla zraněna. Cestující z tramvaje se nezranili.

Nehoda se stala krátce po osmé hodině mezi zastávkami Podkovářská a Nádraží Libeň. Sanitka se zapnutými majáky jela k nahlášenému úmrtí, když se na tramvajových kolejích srazila s linkou 25.

„Řidič sanitky a lékařka utrpěli pohmožděniny a odřeniny a byli jinou posádkou převezeni na odborné vyšetření,“ informovala Novinky mluvčí záchranářů Jiřina Ernestová.

„Nikomu z dvaceti cestujících v tramvaji se nic nestalo. Škoda byla předběžně odhadnuta na 2 150 000 Kč,“ řekl Novinkám mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Nehoda na více než hodinu zastavila provoz na tramvajové trati, dopravní podnik nasadil autobusy. Příčiny nehody zatím nejsou známy. Nehodu vyšetřuje policie.

Ondřej Kořínek, Novinky

FOTO – drážní inspekce