Poslední rozloučení - Stratili sme našich ľudí v našich horách. Jak dál?

24.07.2015

Poslední rozloučení - Stratili sme našich ľudí v našich horách. Jak dál?

Dojímavé okamihy počas rozlúčky so záchranármi: Kolegovia niesli rakvy, takáto reakcia sa spustila!

Stovky blízkych, priateľov, kolegov, známych i neznámych vo štvrtok na poslednej ceste vyprevadili záchranárov, ktorí tragicky zahynuli pri leteckom nešťastí v Slovenskom raji. Rozlúčka bola skutočne dojímavá a nad konkatedrálou z úcty k zosnulým krúžil záchranársky vrtuľník.

Zachránili množstvo životov, o tie svoje však napokon prišli veľmi skoro. Mladí záchranári, ktorí dlhé roky slúžili iným, častokrát i na úkor svojich rodín, ich tu teraz zanechali v hlbokom žiali. Poslednýkrát sa so svojimi drahými prišli rozlúčiť do Konkatedrály Sedembolestnej Panny Márie v Poprade.

Navždy zbohom im okrem najbližších prišli dať aj priatelia, kolegovia a ďalší, ktorí si ich a ich prácu vážili. Stovky ľudí tak obsadili nielen popradskú konkatedrálu, ale stáli i vonku pred ňou.

Smútiacim pozostalým sa prihovoril riaditeľ ATE Poprad Milan Hoholík, riaditeľ Horskej záchrannej služby Jozef Janiga a poľský záchranár, ktorý sa rozlúčil so zosnulými v mene svojich všetkých poľských kolegov.

Po skončení rozlúčky začali niesť záchranári rakvy s telami obetí strašného nešťastia do pripravených pohrebných áut. A v tom momente nastala silná a dojímavá reakcia. Spustil sa totiž potlesk doslova všetkých prítomných. Na poslednú cestu zosnulých hrdinov vyprevadili príbuzní a kolegovia, nad konkatedrálou z úcty k zosnulým krúžil záchranársky vrtuľník.

Celé video z poslednej rozlúčky si na spravodajskom portáli Poprad 24 môžete pozrieť vo večerných hodinách.

Zdroj + 40 fotografií z posledního rozloučení poprad.dnes24.sk

Video ta3.com