Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Posádky ZZS MSK byly na zahraniční soutěži Lešť 2016 opět úspěšné

06.02.2016

Posádky ZZS MSK byly na zahraniční soutěži Lešť 2016 opět úspěšné

 

Úspěšná účast posádek ZZS MSK

na zahraniční soutěži

 

Posádky Zdravotnické záchranné služby MSK se v uplynulých dnech účastnily prestižního soutěžního cvičení na Slovensku. Ve vojenském výcvikovém středisku Lešť probíhal ve dnech 28. - 30. ledna 2016 další ročník metodického zaměstnání, kterého se zúčastnilo čtyřicet soutěžních posádek.  

V roce 2015 se našim zástupcům podařilo umístění na 1. a 3. místě. Letos ZZS MSK reprezentovaly dvě lékařské posádky a také nelékařské týmy. V kategorii RLP se podařilo s celkovým ziskem 328 bodů obhájit loňské prvenství a druhá posádka s lékařem obsadila čtvrté místo. O nesmírné vyrovnanosti soutěže svědčí to, že rozdíl mezi prvním a čtvrtým místem činil pouhých osm bodů.  

    

Soutěžní cvičení je zaměřeno na řešení mimořádných událostí. Posádky absolvovaly celkem osm úkolů, v jejichž rámci musely organizovat zásah u hromadného postižení zdraví. Hodnotilo se tříděná zraněných, činnost vedoucího zdravotnické složky na místě události, úkoly velitele odsunu a další.

 

Záchranáři si při metodických zaměstnáních, jako bylo to v Lešti, mohou ověřovat a zlepšovat své znalosti a dovednosti zásahu ve velmi obtížných situacích a být tak co nejlépe připraveni na jejich zvládnutí při reálných událostech.   

    

PhDr. Lukáš Humpl

Tiskový mluvčí ZZS MSK

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.