Posádka v Brně vyrušila pachatele ve chvíli, kdy jim vykrádal sanitku

09.09.2014

Posádka v Brně vyrušila pachatele ve chvíli, kdy jim vykrádal sanitku

Posádka výjezdové základny zadržela pachatele na útěku

Foto: Jan Dufek

V sobotu 6. 9. 2014 brzy ráno došlo v Brně na výjezdové základně v Černovicích ke vloupání do sanitního vozidla Škoda Octavia posádky randez-vous, ze kterého bylo odcizeno velké množství zdravotnického a technického vybavení.

Brzy ráno zaslechly posádky ve směně na výjezdové základně v Brně – Černovicích neobvyklé zvuky, které se ozývaly z prostoru mimo budovu z míst, kde je zaparkované sanitní vozidlo RV. Když přišli záchranáři na místo k vozidlu, zjistili, že sanitní automobil má rozbité sklo v zadních bočních dveřích a že z vozidla bylo odcizeno velké množství zdravotnického vybavení sanitního vozidla, které slouží k ošetřování pacientů, ale také navigace a další technická zařízení sloužící ke komunikaci posádky se ZOS.

Protože záchranáři jednali rychle, přistihli pachatele přímo při činu. Ten když je spatřil, začal z místa činu okamžitě utíkat. I přesto se záchranářům podařilo pachatele na útěku zadržet a zpacifikovat ještě před příjezdem policie.  PČR si pachatele od kolegů záchranářů po příjezdu převzala.

Díky okamžitému zásahu záchranářů se také podařilo většinu zlodějem zcizeného materiálu v okolí výjezdové základny dohledat. Nicméně některé věci a samotné vozidlo zůstali po násilném vniknutí poškozené.

V krátké době je to už podruhé, co se záchranářům podařilo zpacifikovat a zajistit zloděje. Nedávno jsem v aktualitě informoval o kolegovi z Plzně, který zadržel narkomana, jenž se vloupal do polikliniky.