Pomůcka pro záchranáře - tabulka postupu vyšetření ABCDE

25.04.2016

Pomůcka pro záchranáře - tabulka postupu vyšetření ABCDE

Společnost urgentní medicíny a medicíny katastrof, Sekce nelékařských zdravotnických pracovníků zpracovala do grafické podoby postup vyšetření ABCDE, a zároveň akronymy pro strukturované předávání informací o zdravotním stavu pacienta.

Tyto materiály byly prezentovány minulý týden v rámci konference Brněnské dny UM v Mikulově.

Na KZ ZZS ČR se emailem obrátil spoluautor tabulek kolega Jiří Kodet, DiS., s tím, abychom v rámci našeho webu o této pomůcce pro záchranáře informovali, protože vypracované tabulky nabízí volně všem kolegům jako pomůcku pro jejich práci.

Protože vedení KZ ZZS ČR jakoukoliv dobrou pomůcku pro práci zdravotnických záchranářů vítá, žádosti kolegy Kodeta touto aktualitou s odkazem na tabulku v pdf vyhovujeme.

• L.CH. Reagovat 26.04.2016
    Dobrý den, kde by se daly dohledat ony zmiňované nově zpracované "akronymy pro strukturované předávání informací o zdravotním stavu pacienta"? Nedaří se mi je nikde najít. Bylo by možné sem na ně dát odkaz?
    Předem děkuji a přeji krásný den,
    Lída Ch.
    • Jiří Kodet Reagovat 28.04.2016
      Dobrý den,
      akronymy jsou dostupné na webu www.nlzp.cz v sekci ke stažení.
  • Drahomír Sigmund Reagovat 27.04.2016
    Přeptejte se u autorů http://www.nlzp.cz/ke-sta%C5%BEen%C3%AD.html