Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Poděkování ředitelky ZZS JMK MUDr. Hany Albrechtové

27.06.2021

Poděkování ředitelky ZZS JMK MUDr. Hany Albrechtové

 

 

„Když ve čtvrtek večer přišlo hlášení o prvním zraněném na Břeclavsku – mělo jít o poranění hlavy, které způsobily kroupy – neměli jsme tušení, co přesně se děje a co nás čeká. To, co následovalo, nemá v naší zemi obdoby. Telefony zvonily a zraněných přibývalo. A přibývalo také informací od našich posádek o tom, jak vážná situace je.

 

Postižených lokalit bylo mnoho, naši pomoc potřebovali všichni a nás limitoval fakt, že na některá místa jsme se kvůli neprůjezdným komunikacím zpočátku nemohli dostat. Proto jsme absolutně netušili, jestli zraněných jsou desítky nebo stovky. Operační středisko nemělo vůbec jednoduchý úkol, proto neprodleně vyhlásilo mimořádnou událost 4. stupně, na místo začalo posílat nejen posádky ve směně, rozeslalo také naléhavou SMS všem našim zaměstnancům, aby se dostavil, kdo může. Ta ochota a vůle pomoci ze strany našich lidí byla neuvěřitelná. Poskládali jsme nakonec 43 prostředků, z nichž některé měly i 5 členů a další kolegové byli připraveni na základnách. Chci MOC poděkovat našim pracovníkům za takovou vstřícnost a nasazení. Musím tu zmínit i fakt, že někteří z našich zaměstnanců ten večer vyjeli vlastně do obcí, kde sami žijí a mají příbuzné. Ten pohled, když jsme přijeli na místo, byl šokující. Vypadalo to jako z katastrofického filmu.

Chci dále poslat obrovský dík záchrankám ze sousedních krajů. Přijely nám rychle na pomoc a byla to pro nás obrovská podpora. I když jsme pak některé prostředky ani nevyužili, už jen jejich přítomnost na místě byla uklidňujícím a posilujícím prvkem. Díky!

A děkuji také kolegům ze Slovenska a Rakouska, také jejich pomoc byla významná. Rakouští záchranáři dokonce vyslali i dva vrtulníky, protože my sami jsme pro počasí vzlétnout nemohli. V průběhu večera i noci přicházely další nabídky, tohle bylo úžasné, ta velká solidarita. Nesmírně si vážíme toho, jak nás všichni „podrželi“. Nesmím zapomenout poděkovat ostatním složkám IZS, policisté nám pomohli zprůjezdnit silnice, včetně dálnice D2, hasiči s našimi zdravotníky prohledávali domy a sutiny, kde se mohli nacházet zranění lidé. A děkujeme i místním obyvatelům, kteří nás podarovali vodou a jídlem, když viděli naše vyčerpání po mnohahodinovém zásahu. DĚKUJI…

Jsme s kolegy stále na místě a jsou tu s námi i záchranáři z Prahy. Poskytujeme péči, ať už o tělo či o duši. Prosím všechny, kdo mohou, pomozte či pošlete pomoc jakoukoliv formou těm, kdo ji teď tolik potřebují. K nám na jižní Moravu. Budeme vděční za sdílení, ať se prosba o pomoc dostane co nejdál.“

Hana Albrechtová, ředitelka ZZS JmK

Zdroj+foto: zzsjmk

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.