Počty výjezdů ZZS stoupají, vyšší podíl je i pacientů s Covidem

Počty výjezdů ZZS stoupají, vyšší podíl je i pacientů s Covidem

V posledních dnech se dostáváme opět na rekordní čísla, pokud jde o počet událostí. V rámci Jihomoravského kraje jich evidujeme často i přes 300 za 24 hodin, konkrétně za neděli to bylo 338.

Jedná se o zhruba 25% nárůst oproti normálu. Z toho v téměř třetině případů jde o pacienty s covidem či podezřením na toto onemocnění, jejichž stav se zhoršil. Bylo třeba udělat urychleně opatření tak, abychom tuto situaci zvládli a postarali se o všechny pacienty, jejichž stav vyžaduje naši pomoc.

Přeskupujeme tedy naše síly a prostředky mezi základnami tak, abychom pokryli péči v plném rozsahu. V průběhu tohoto týdne přidáme ke standardnímu počtu výjezdových skupin již třetí záchranářskou posádku, dvěma týmy jsme běžný provoz posílili již v minulém týdnu. Samozřejmě pečlivě dodržujeme bezpečnostní opatření, naše posádky i operační středisko chráníme za pomoci všech dostupných prostředků.

Děkujeme všem kolegům za jejich práci, vytrvalost a nasazení.

Zdroj: modrahvezdazivota.cz