Početná rodina se násilím nacpala záchranářům do sanitky s pacientem

01.05.2015

Početná rodina se násilím nacpala záchranářům do sanitky s pacientem

Dráma pri prevoze pacienta zo Senca: Rodina sa napchala do sanitky a napadla záchranárku!

SENEC/BRATISLAVA - Príbuzní pacienta, ku ktorému v piatok v noci privolali záchranku kvôli podozreniu na infarkt, sa zachovali veľmi nevhodne. Namiesto toho, aby sa snažili zdravotníkom uľahčiť a urýchliť ich prácu, napchali sa do sanitky a donútili posádku, aby ich do nemocnice zviezla. Prípad bude mať pravdepodobne dohru na polícii.

Keď k pacientovi po 22. hodinej dorazila privolaná záchranka, okolo jeho domu už bolo zhromaždených množstvo príbuzných. Tí sa aj napriek zákazu usadili vo vozidle spolu s pacientom a podľa portálu TV Markíza prinútili záchránarov, aby ich namiesto do pridelenej nemocnice vzali na bratislavské Kramáre.

Možnosť sprevádzať pacienta v ambulancií záchrannej zdravotnej služby do nemocničného zariadenia pritom majú iba matky neplnoletých detí, alebo sprievod osoby, ktorá bola zbavená svojprávnosti. Posádka však z obavy o svoj život vyhovela ich požiadavke.

"Pri transporte utrpela ľahké poranenia členka posádky záchrannej zdravotnej služby. Toto poranenie si vyžiadalo aj zdravotné ošetrenie, čo ambulanciu dočasne vyradilo zo systému záchrannej zdravotnej služby," informovala portál tvnoviny.sk Dominika Šulková z Operačného strediska ZSS.

Zdroj: topky.sk