Po Benešovsku a okolí se proháněly sanitky z celé republiky

Po Benešovsku a okolí se proháněly sanitky z celé republiky

Text + foto z externího zdroje:

Historicky poprvé se metodické cvičení Putovní 155 konalo pod taktovkou naší ZZS. Celým letošním ročníkem Středočeské P155, který proběhl ve dnech 14. – 16. 5. 2024, se prolínalo velmi aktuální téma – bezpečnost. Bezpečnost posádek, bezpečnost pacienta, bezpečnost vybavení.

Tým ZZS SK si pro záchranářské posádky, které přijely ze všech krajů republiky, připravil 9 atraktivních úkolů. Záchranáři si tak vyzkoušeli například v podzemním krytu v Benešově, ve spolupráci s PČR, brýle na noční vidění, Vojenské technické muzeum v Lešanech a zásah v expozici Ostravsko – Opavské operace zase nabídl realistické prostřední neobvyklé situace a úloha v Měsíčním údolí zahrnovala, ve spolupráci s hasičským záchranným sborem, použití lanové techniky pro bezpečný sestup z výšky, což posílilo dovednosti týmu v zátěžové situaci.

„Je mi velkou ctí, že se organizace Putovní 155 v tomto roce mohla ujmout naše záchranka a doufám, že úkoly, které jsme si pro všechny účastníky připravili, byly pro ně nejen možností vyzkoušet si něco neobvyklého nebo nového, ale zároveň byly poučné a snad i trochu zábavné. Všech zdravotníků si nesmírně vážím a úloha, kterou si v celém systému vybrali záchranáři zdravotnických záchranných služeb, je nesmírně obtížná. Díky patří všem, kteří se podíleli na organizaci celé akce a doufám, že pro všechny účastníky byla akce přínosem,“ uvedl statutární náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík.

V rámci cvičení na hromadné postižení osob, jehož scénářem bylo přepadení autobusu, ve kterém cestovalo 40 lidí a neznámý muž následně cestující držel v Benešovských kasárnách, se poprvé otestoval návrh nových třídících identifikačních karet, které rozdělují pacienty do několika kategorií a určují prioritu odsunu. V případě pozitivních výsledků tohoto testu, by pak mohly být oficiálně schváleny pro celou ČR.

„Středočeská záchranka nominaci na Putovní 155 přijala s respektem, realizační tým pracoval s velkým nasazením, tak aby si účastníci odvezli profesní zážitky, ale i milý dojem scenerií a krás našeho kraje, všem, kteří se na organizaci podíleli děkuji za jejich tvrdou práci“ řekl ředitel ZZS SK MUDr. Pavel Rusý.

V rámci Středočeské Putovní 155, jsme na Den Linky 155, tedy ve středu 15.5., také uspořádali Malou Putovní 155 pro děti z tamních základních škol.

Kdo má FB, tak zde je i VIDEO

Zdroj: zzssčk.cz