Ples se během vteřiny změnil v boj o život. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na resuscitaci

03.03.2017

Šťastné pokračování má víkendová událost při níž pětapadesátiletý muž dostal na plese v Halži rozsáhlý srdeční infarkt, po němž došlo k selhání oběhu a muž upadl do bezvědomí. Pohotoví lidé kolem něj mu ale zachránili život.

Čtete také: Ples se během vteřiny změnil v boj o život. Se šťastným koncem

Tachovský deník o této nešťastné události informoval v úterním tištěném vydání, v článku s názvem Ples se během vteřiny změnil v boj o život. Se šťastným koncem.
Do redakce Tachovského deníku přišla Věra Dubová, přítelkyně resuscitovaného muže Ondřeje Fialy, která chtěla poděkovat prostřednictvím Deníku všem, kteří se na záchraně života jejího přítele podíleli.

Podle jejích informací je muž v současné době již mimo ohrožení života, komunikuje a lékařské prognózy na jeho uzdravení jsou dobré.

„Poděkování patří dobrovolným i profesionálním hasičům a všem návštěvníkům plesu, kteří se podíleli na neodkladné resuscitaci krátce po kolapsu mého přítele,“ řekla Deníku Dubová.

„Díky nepřetržité masáži srdce mu dokázali udržet při životě základní životní funkce a tím mu zachránit život. Po příjezdu rychlé záchranné služby v resuscitaci pokračoval celý lékařský tým, za což jim patří také velký dík,“ dodala s tím, že by jmenovitě ráda poděkovala těmto lidem, kteří se na záchraně jejího přítele podíleli: Pavel Jindrichovský, Libor Pop, Pavel Plecháč, Jiří Kratochvíl, doktorka Čechová, doktor Šín, Jan Habrdle. Zároveň děkuje i těm, které nezná jmenovitě a celému záchranářskému týmu.

„Další poděkování patří lékařům a sestřičkám na jednotku intenzivní péče ve Fakultní nemocnici Plzeň Lochotín za jejich péči, obětavost a schopnost být nápomocen v těžkých chvílích,“ dodala s uznáním žena.

Autor: Jaroslava Hohlová

Zdroj: tachovsky.denik.cz