Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Pardubický kraj odvolal ředitele záchranky MUDr. Pavla Svobodu, bude výběrové řízení

14.03.2017

Pardubický kraj odvolal ředitele záchranky MUDr. Pavla Svobodu, bude výběrové řízení

 

Rada Pardubického kraje odvolala k 1. dubnu z funkce ředitele zdravotnické záchranné služby kraje Pavla Svobodu. Zároveň vyhlásila na uvolněnou pozici výběrové řízení. Mezi důvody pro odvolání patřila například zhoršující se komunikace v řadě věcí se zřizovatelem, sdělil ČTK mluvčí hejtmanství Dominik Barták.

 

„Celých sedm let mi nebylo nic vytýkáno. V poslední době jsem se dostal do problémů, kdy mi kraj vyčítal vyplacení navýšení mezd, abych udržel vůbec provoz pro naše pacienty,“ řekl ČTK Svoboda, profesí lékař. Zda u záchranné služby zůstane, či odejde, zatím neví, má i jiné nabídky.

Uzávěrka přihlášek do výběrového řízení je 23. března, vedení kraje by mohlo o výběru nového ředitele rozhodovat na svém jednání 27. března, uvedl mluvčí hejtmanství.

Zdravotnická záchranná služba, která je příspěvkovou organizací Pardubického kraje, v posledních letech rozšiřovala počet svých výjezdních základen. V současnosti jich má 16 a připravuje modernizaci či přemístění dalších. Na některých slouží tříčlenná nebo dvoučlenná posádka s lékařem a sestava s řidičem a zdravotnickým záchranářem, na některých je jen posádka s řidičem a záchranářem, tedy bez lékaře. Svoboda zavedl model, kdy k většině případů vyjíždí posádka se zdravotnickým záchranářem a řidičem. V případě nutnosti je přivolán tým s lékařem. Bez lékaře pracuje polovina všech sanitních vozidel z téměř tří desítek posádek. Dvě třetiny lékařů záchranné služby v Pardubickém kraji jsou externisté. Počet výjezdů vzrostl v předchozích sedmi letech z 35.000 ročně na loňských 50.000.

Zdravotnická záchranná služba v roce 2015 získala 25 nových sanitních vozů, které s plným vybavením pořídila z dotace z Integrovaného operačního programu za 79 milionů korun. Vozy byly plošně rozděleny na výjezdová stanoviště v regionu.

ČTK

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.