Osm nových sanitek pro ZZS Moravskoslezského karaje

18.12.2009

Osm nových sanitek pro ZZS Moravskoslezského karaje

Osmička nových sanitek ve službách záchranářů

SEVERNÍ MORAVA: Územní středisko záchranné služby Moravskoslezského kraje převzalo v těchto dnech do užívání osm nových sanitních vozidel. Ta začnou v nejbližší době sloužit pacientům v několika regionech našeho kraje.

17.12.2009

V Ostravě přibude automobil Mercedes-Benz Sprinter, který bude vyjíždět jako vozidlo rychlé lékařské pomoci. Do Havířova (okres Karviná) zamířil VW Transporter s pohonem na dvě kola, který nalezne své uplatnění coby prostředek posádky rychlé zdravotnické pomoci.

Dalších pět speciálů stejné značky je v úpravě 4x4, jež umožňuje i provoz v náročnějších podmínkách. Používat je začnou vždy po jednom záchranáři ve Frenštátě pod Radhoštěm (okres Nový Jičín), Bruntále a na Frýdecko-Místecku.

Dvě vozidla jsou určena pro Opavsko, a to na výjezdová stanoviště ve Vítkově a Hlučíně. Pro potřeby tzv. setkávacího systému (rendez-vous), kdy vyjíždí lékař k pacientům osobním vozidlem, bude sloužit vozidlo Nissan X-Trail.

Všechna vozidla jsou vybavena novými defibrilátory i přístroji pro umělou ventilaci pacientů (dýchači), je zde i transportní technika – multifunkční nosítka, transportní křesla, atd. Pro komfort pacientů je kupříkladu samozřejmá také klimatizace. Sanitky budou jezdit v tradičním žlutém provedení s reflexními pruhy.

Finanční hodnota nových sanitních vozidel činí bezmála 22 miliónů korun.

Zdroj: ZZS Moravskoslezského kraje Autor: Lukáš Humpl

katastrofy.com