Opustila nás kolegyně Květa

Opustila nás kolegyně Květa

S hlubokým zármutkem Vám sdělujeme, že v sobotu 23. 1. 2021 nás ve věku 59 let navždy opustila naše kolegyně Květa, která v naší organizaci dlouhých 30 let působila na výjezdové základně Zábřeh jako zdravotní sestra.

Před pár dny onemocněla nákazou COVID-19 a vzhledem ke svým přidruženým onemocněním svůj boj s touto zákeřnou nemocní bohužel prohrála.

Květa pracovala na záchrance od roku 1991. Zpočátku v rámci Nemocnice s poliklinikou Šumperk a Nemocnice s poliklinikou Zábřeh. Od roku 2004, po vytvoření krajské organizace Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje, vyjížděla k pacientům z výjezdové základny Zábřeh.  Byla pracovitá, laskavá, obětavá vůči pacientům i spolupracovníkům, vždy ochotná zaskočit za nemocné kolegy. Ve volném čase se věnovala rodině. Společně s manželem vychovávali dvě děti. Měla ráda cestování, hlavně moře, díky kterému čerpala energii  do další práce. Jen krátce se mohla radovat z narození vnučky  Elišky,  na kterou se tak moc těšila.

Kolegové,  se kterými byla v dennodenním kontaktu, na ni budou vzpomínat jako na usměvavou a optimistickou kolegyni. Jejím předčasným odchodem ztrácíme člověka, který ale navždy zůstane v našich srdcích.

Celé rodině vyjadřujeme upřímnou soustrast a posíláme mnoho sil do dalších nelehkých dní.

Lucie Urbanová, tisková mluvčí