Opilec zkopal ve Frýdlantu záchranáře, ten skončil na ošetření v nemocnici

17.09.2017

Opilec zkopal ve Frýdlantu záchranáře, ten skončil na ošetření v nemocnici

Opilý muž napadl v noci na neděli ve Frýdlantu člena záchranky, která ho přijela ošetřit. Záchranář skončil v nemocnici, uvedl to mluvčí záchranky Petr Matějíčka. Případ vyšetřuje policie.

Incident se odehrál v neděli kolem jedné hodiny ráno, když posádka záchranky zasahovala u bitky několika mužů. Jeden z mužů, kterého měli ošetřit, byl agresivní, ale nakonec se zklidnil a záchranáři ho odvedli do sanitky, aby ho ošetřili. Muž tam ale na jednoho ze záchranářů zaútočil, začal ho kopat do břicha.

„K napadení došlo při ošetřování agresora. Zdravotní stav našeho zaměstnance vyžadoval ošetření na traumatologii v Krajské nemocnici Liberec a neumožnil mu pokračovat ve službě," uvedl Matějíčka. Po sonografickém vyšetření břicha byl propuštěn do domácího ošetřování.

Podle policejní mluvčí Dagmar Sochorové se případem zabývají už policisté. „Okolnosti celé události vyšetřujeme,” řekla Sochorová. Policie odvezla z podniku jednoho opilého člověka na záchytku. Zda šlo o útočníka, mluvčí nespecifikovala.

Zdroj: novinky.cz

• Enrigue Reagovat 19.09.2017
    Ani se tomu uz nedivim.Pokud byl stejne drzy a neochotny jako zacranari z Prahy tak mu to patri.
  • Enrigue Reagovat 19.09.2017
    Jsou namysleni arogantni,kdyz si je clovek zavola tak aby je pomalu prosil aby mu pomohli.
    Delaji ze sebe chudinky pritom tu maji byt pro lidi ne proti lidem laik vi hovno co mu je kdyz se v medicine nevizna.Pokud si zavolam zachranku musim vedet proc.Take si myslim ze ucrita soudnost ze strany lidi kdy a proc volat je minimalne na miste a clovek by mel zacit uvazovat logicky.Treba takova ZZS HMP ma takove cleny zachranare kteri s vami budou verbalne a po telefonu polemizovat o tom coje jejich prace.Proc,jak nac.a ze tam nepojedou atd.A kolikrat jsem byl svedkem kdy jsem zavolal ZZS HMP casova dojezdnost je cca 5 minut od nahlaseni zraneni urazu,nebo poraneni.Zachranka z Prahy si prijela po az 25 minutach.vyjezdove stanoviste Cerny most.Chlap zlomena panev tezke palciva bolest,vystrelujici do kosti.Clapik tam trpelv bolestech a oni ho odmitli porste nalozit.Az po 45 minutach uznali ze ho odvezou..Takze dost mozna ze tam byl problem ze strany ZZS.Protoze na toz ze maji buch vi kolik skol seminaru kurzu,tak se k lidem nekteri neumi temer vubec chovat.
    A pak je pochopitne ze se lide na serou a daji jim pres hubu.Ja se tomu ani nedivim.
    PS. U te rvacky nemeli co delat meli pockat na prijezd PCR. a nebo zasovovat tim zbusobem nalozit a odvezt.Pokud se jednalo o tezka zraneni
    • Jan Žoha Reagovat 19.09.2017
      Tak, a teď tu o Rumcajsovi...