Opět shořela sanitka Mercedes RLP

09.12.2007

.

Záchranáři z hořící sanitky stačili zachránit vybavení

MORAVSKÁ NOVÁ VES: Na 1,8 miliónu korun vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu, kterou v sobotu dopoledne způsobil požár sanitního vozu Mercedes Benz u Moravské Nové Vsi na Břeclavsku. Sanitka začala na silnici I/55 hořet v motorovém prostoru za jízdy k pacientovi.

08.12.2007 Aktualizováno 08.12.2007 15:57:56

Řidič, který zpozoroval namodralý dým z motoru, stačil zastavit. Tříčlenná posádka vozidla ve složení řidič, lékař a zdravotní sestra z hořícího auta ještě před příjezdem hasičů pohotově vystěhovala do bezpečí přístroje a zdravotnickou techniku v hodnotě cca 750 tisíc korun.

Požár byl operačnímu středisku HZS ohlášen v 9.11 hodin a na místě zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Hodoníně a Břeclavi. Při jejich příjezdu již byla celá sanitka v plamenech.

Hasiči oheň lokalizovali v 9.27 hodin a po ochlazení vozidla zlikvidovali v 9.55 hodin. Sanitku uvedenou do provozu v lednu 2006 oheň prakticky zničil. Příčina vzniku požáru je v šetření, dosud zjištěné poznatky však nasvědčují, že sanitka začala hořet zřejmě po technické závadě v palivovém systému.

Zdroj: katastrofy.com

Jedná se o druhý případ za půl roku. O prvním jsem vás informoval v aktualitě v září