Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Odborová organizace ZZS SčK podporuje ředitele Houdka a nechce jeho odvolání

17.07.2018

Odborová organizace ZZS SčK podporuje ředitele Houdka a nechce jeho odvolání

 

Odborová organizace Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje vyjádřila dnes podporu řediteli záchranné služby Martinu Houdkovi. Houdka vyzval krajský radní Robert Bezděk (ANO) k rezignaci. Důvodem je druhá větev korupční kauzy bývalého hejtmana za ČSSD Davida Ratha, v níž je ředitel záchranné služby mezi obžalovanými. O podpoře informovali odboráři krajský úřad prostřednictvím otevřeného dopisu.

čtěte také Středočeský radní Bezděk vyzval k rezignaci ředitele záchranné služby Houdka

 

Houdek již dříve rezignaci odmítl, nevidí k ní žádný důvod. Dnes uvedl, že podpora odborářů je pro něj zavazující. O Houdkově případném odvolání budou rozhodovat krajští radní na svém zasedání v pondělí 23. července.

Houdek se svým týmem podle odborářů v uplynulých deseti letech dokázal, že středočeská záchranná služba je jednou z nejlepších v republice. „Bylo by nešťastné v současné době destabilizovat středočeskou záchranku personálními změnami, které by zřejmě v důsledku znamenaly i další odchody již tak nedostatkových lékařů. Považujeme za správné v případě zaměstnance - vedoucího pracovníka ctít presumpci neviny,“ uvedli odboráři v dopise.

Odboráři dále uvedli, že mnozí členové jsou voliči ANO a podporují uplatnění principu presumpce neviny v případě premiéra Andreje Babiše (ANO), který je obviněn v případu Čapí hnízdo. „O to víc jsou znepokojeni postupem radního Roberta Bezděka, který na webových stránkách Středočeského kraje vyzval našeho ředitele k rezignaci z důvodu probíhajícího soudního procesu,“ dodali odboráři. Dopisu vyjádřilo podle odborů podporu téměř 80 procent zaměstnanců záchranné služby včetně těch, kteří v odborech nejsou.

„Musím říct, že toto je pro mě naprosto zavazující, až mi to vhání slzy do očí,“ řekl Houdek. Uvedl, že o dopisu neví a že se o něm dozvěděl až od ČTK.

Státní zástupce Jiří Pražák ve středu podal obžalobu na devět lidí a osm firem ve druhé větvi korupční kauzy bývalého hejtmana Davida Ratha. Týká se zejména přijetí úplatků, podplácení, zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, pletich při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů Evropské unie. Případem se bude zabývat Krajský soud v Praze.

Druhá větev kauzy se týká manipulace zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, konkrétně rekonstrukcí či výstavby pavilonů nemocnic v Kladně, Mladé Boleslavi a Kolíně a dodávky sanitek pro středočeskou záchrannou službu. Celkem šlo o zakázky za více než 700 milionů korun. Obžalovaní v druhé části korupční kauzy podle vyšetřovatelů požadovali úplatky za 66,4 milionu korun, z toho údajně převzali 3,4 milionu korun.

Opoziční ODS uvádí, že současné vedení kraje má za sebou několik vážných personálních problémů a přehmatů. Jako příklad uvádí ODS odchod ředitelky krajského úřadu nebo odvolání šéfa Asociace středočeských nemocnic Zbyňka Chotěborského. Výzva k Houdkově rezignaci je podle ODS dalším nečekaným krokem. „Zajímal by mě skutečný důvod této výzvy,“ řekl bývalý náměstek pro zdravotnictví Martin Kupka (ODS).

ČTK

Sigmund

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.