Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Od ledna se zdravotníkům zvýšiliy tarifní platy o 5 %. Tabulky ZDE

01.01.2016

Od ledna se zdravotníkům zvýšiliy tarifní platy o 5 %.  Tabulky ZDE

 

Zvýšení platů zdravotníků o 5 %, platové tabulky od ledna 2016

 

Státním zaměstnancům, zaměstnancům ve veřejných službách a správě, tzn. například učitelům, hasičům, úředníkům, knihovníkům, pracovníkům v sociálních službách a dalším státním zaměstnancům stouply platové tarify o tři procenta už v listopadu loňského roku. Zdravotníkům ve státním sektoru se platový tarif zvyšuje až dnem 1. ledna 2016, ale o pět procent.

 

Toto dvouměsíční zpoždění je zapříčiněno tím, že financování platů v této oblasti je navázáno na úhradovou vyhlášku, která se vydává vždy pro kalendářní rok. Navýšení o pět procent má zajistit vyšší motivaci zdravotnického personálu a zamezit častému odlivu lidí mimo tento segment.

Platová třída je zaměstnanci přiznána dle katalogu prací na základě nejtěžší potažmo nejsložitější vykonávané práce po něm požadované. Platový stupeň záleží na započitatelné praxi a nejvyšším dosaženém vzdělání. Na záchranných službách jsou řidiči vozidel ZZS zařazeni zpravidla do 6. platové třídy a všeobecné sestry a zdravotničtí záchranáři zpravidla do 10. a 11. platové třídy.

Kdo se nechce probírat všemi platovými tabulkami, pro toho jsem v tabulce udělal základní "výcuc" jen těch platových tříd, které se nás na ZZS nejčastěji týkají. Tabulka ZDE.

Všechny platové tabulky jsou upraveny v Nařízení vlády č. 278/2015 Sb. (Novela nařízení vlády č. 564/2006 Sb.) a pro zdravotnické pracovníky platí příloha č. 6, což jsou zaměstnanci uvedení v § 5 odst. 6

Kdo by měl zájem se podívat na všechny zajímavosti platů státní správy, nalezne je ZDE.

 

Sigmund

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.