Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Nový ředitel ZZS HMP MUDr. Petr Kolouch požaduje 100 dní hájení

01.07.2015

Nový ředitel ZZS HMP MUDr. Petr Kolouch požaduje 100 dní hájení

 

Nový ředitel záchranky chce řešit potíže s příjmy pacientů do nemocnic

 

Foto: CT 24

Nastupující ředitel pražských záchranářů Petr Kolouch se zaměří na problematické příjmy pacientů do nemocnic. Jednat o tom bude s ministerstvem zdravotnictví. Po sto dnech prý složí první účty.

 

Novým ředitelem pražské záchranné služby je od středy bývalý náměstek Fakultní nemocnice Motol Petr Kolouch. O rozhodnutí rady novináře informovala primátorka Adriana Krnáčová (ANO).

Kolouch vystřídá dlouholetého ředitele Zdeňka Schwarze, který ve funkci skončil v útřerý. Bývalého senátora za ODS radní odvolali kvůli dlouhodobým problémům uvnitř organizace.

Zaměstnanci budou mít svého zástupce v managementu, uvedl. Po sto dnech prý složí první účty.

Nastupující ředitel pražské záchranné služby Petr Kolouch se zaměří na problémy záchranářů při předávání pacientů do nemocnic. Jednat o tom bude s ministerstvem zdravotnictví, které chystá centralizaci příjmů, řekl po svém jmenování novinářům.

Po nástupu do funkce se hodlá seznámit s magistrátním auditem záchranné služby. Chce také, aby zaměstnanci měli svého zástupce ve vedení.

"Záchranná služba funguje a funguje dobře, má kvalitní odborníky," prohlásil Kolouch. "Budeme se věnovat místu předání, to jsou problémová místa, která je třeba řešit," doplnil.

Spolu s vedením města se zaměstnancům záchranky představí ve středu ráno. "První účty vám složím za 100 dnů," slíbil.

Loni na jaře Kolouchův předchůdce ve funkci Zdeněk Schwarz zveřejnil reagovalo nařízením, že pacienty v Praze musí od záchranné služby převzít nejbližší nemocnice. Po dalším zveřejnění problematického umístění pacientů loni v létě ředitelé pražských nemocnic obvinili Schwarze, který byl tehdy i senátorem, ze zkreslování a zveličování problému za účelem jeho reklamy před podzimními senátorskými volbami.

Nový šéf záchranné služby přichází z Fakultní nemocnice Motol, kde působil jako náměstek pro urgentní medicínu. Z minulosti má zkušenosti ze záchranářské praxe a z oblasti anesteziologie. Pro pražskou záchrannou službu s přestávkami pracoval mezi lety 1993 až 2013. Působí také jako externí spolupracovník SAK ČR od roku 2007 (auditor, konzultant).

Podle auditu, který si Praha nechala vypracovat, řídil Schwarz záchranku autoritativně a uvnitř organizace vázla komunikace. Část zaměstnanců v čele s odbory více než rok volala po jeho odchodu. Letos v lednu vyhlásili odboráři stávkovou pohotovost, kterou podpořilo 170 ze 450 zaměstnanců. Schwarz, který se do výběrového řízení přihlásil, pochybení opakovaně odmítl. Odvolání označil za důsledek šikany ze strany odborů.

Radní pro zdravotnictví Radek Lacko (ANO) Schwarzův odchod zdůvodňoval tím, že ani ředitel, ani odboráři nebyli přístupni kompromisu a nechtěli přijmout mediátora, který by řešil vleklé spory uvnitř pražské záchranky. Výměna ředitele tak byla nejlepší cestou k uklidnění sporů, uvedl už dřív Lacko.

Pražští záchranáři loni ošetřili 110.413 pacientů, tedy asi 300 denně. Letos počet výjezdů za den vzrostl na 350 za den. Ročně hospodaří zhruba se 400 miliony korun, z nichž 60 procent dostává jako příspěvek od hlavního města, zbytek jí proplácejí zdravotní pojišťovny.

ČTK

Přidáno 2. 7. 2015 

Dbalého diář kazí CV nového šéfa záchranky. Předávám mu moo, zapsal si exšéf Homolky

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.