Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Novou ředitelkou ZZS JMK bude MUDr. Hana Albrechtová, odboráři v lednu zruší stávkovou pohotovost

04.12.2018

Novou ředitelkou ZZS JMK bude MUDr. Hana Albrechtová, odboráři v lednu zruší stávkovou pohotovost

 

Novou ředitelkou jihomoravské zdravotnické záchranné služby (ZZS) bude Hana Albrechtová. Do funkce ji jmenovali radní kraje, který záchrannou službu zřizuje. Albrechtová na ZZS pracovala jako náměstkyně ředitele pro zdravotní péči. Na setkání z novináři po jednání rady to oznámil radní pro zdravotnictví Milan Vojta (ANO).

 

Jihomoravští záchranáři od ledna zruší stávkovou pohotovost

 

Foto. ZZS JMK

Po výběrovém řízení Albrechtovou radě ke jmenování navrhla jedenáctičlenná odborná komise, v níž mimo jiné zasedli tři ředitelé záchranných služeb z jiných regionů. Dosavadní ředitel záchranky Milan Klusák půjde na konci roku do důchodu.

Klusákův odchod požadovali odboráři, kteří v létě před dvěma lety vyhlásili stávkovou pohotovost. Trvá do dneška. Na práci záchranářů a zajišťování péče nemá vliv. Odboráři požadavek zdůvodnili přehnanou kontrolou, úbytkem lékařů i celých posádek.

Kraj chtěl vyřešit spory v záchrance pomocí takzvaného mediátora, jehož úkolem je smířit znesvářené strany. Po jeho působení v záchrance tam kraj ještě na rok poslal odbornou firmu Mita Thor International (MTI). Ta zjistila, že spory měly letitou historii, zároveň ale chválila stav záchranky s novými výjezdovými stanovišti a jeden z nejmodernějších vozových parků. Firma ale odhalila například problémy s komunikací.

ČTK

 

Sigmund

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.