Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Nová výjezdová základna Uničov

12.05.2022

Nová výjezdová základna Uničov

 

 

Moderní zázemí získali uničovští záchranáři. Nová výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje vyrostla mezi vlakovým nádražím, stanicí hasičského záchranného sboru a budovou Policie ČR.

 

 

Krajští záchranáři vyjíždějí k případům ze šestnácti výjezdových základen, z nichž některé jsou umístěny v pronajatých prostorách, které původně sloužily k jiným účelům. Tyto základny neodpovídají současným standardům pro práci záchranářů a jedna z těchto zastaralých základen donedávna sídlila v zadní části uničovské polikliniky. Vedení záchranné služby již v druhé polovině roku 2016 kontaktovalo představitele města Uničov i dalších měst v kraji s žádostí poskytnutí pozemků pro výstavbu moderních záchranářských základen, které by odpovídaly požadavkům dnešní doby.

Objekt nové výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje v Uničově byl projektantem navržen tak, aby svými parametry a kapacitou poskytl potřebné prostory pro umístění jedné výjezdové skupiny a technické zázemí s garážemi pro dvě sanitní vozidla. K jednopodlažní zděné budově se stavebně a výtvarně odlišenou částí pro personál na východní straně přiléhá technická část s garážemi a provozně-technickým zázemím. Tepelnou pohodu objektu zajišťuje tepelné čerpadlo s elektrokotlem a bojlerem, o komfort personálu v pobytových místnostech se stará klimatizační jednotka. Oplocení objektu je provedeno pletivovými panely (...).

Výstavba uničovské výjezdové základny byla stavebně dokončena ke konci roku 2021, v lednu letošního roku byla kolaudována a následně předána záchranářům do užívání.  Celkové investiční náklady představovaly částku více než 22 milionů Kč. Projekt výstavby nové základny byl spolufinancován Evropskou unií v rámci reakce Unie na pandemii COVID-19. Celková dotace z Integrovaného regionálního operačního programu činila téměř 16 milionů Kč. 

Olomoucký kraj připravuje výstavbu nových záchranářských základen také v dalších městech regionu. Výstavba základny v Zábřehu, která bude zahájena ještě v letošním roce, získala také významnou dotační podporu ve výši téměř 25 milionů Kč. 

 

Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje

Foto: Olomoucký kraj, více foto na zzsok.cz

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.