Nominace-Zlatý záchranářský kříž

19.12.2008

.

Uzávěrka nominací na záchranářský kříž se blíží

Redakce časopisu Rescue report ve spolupráci s odborníky všech záchranářských profesí, mediálními partnery a všemi příznivci záchranářství připravuje 10. výročí projektu Zlatý záchranářský kříž. Uzávěrka nominací je 15. ledna 2009.

19.12.2008 Aktualizováno 19.12.2008 10:57:56

Nominovat na ocenění Zlatý záchranářský kříž za rok 2008 může úplně každý prostřednictvím formuláře na internetových stánkách časopisu Rescue report, nebo také písemnou formou na adresu redakce. Vítězové soutěže O nejlepší záchranářské činy roku, které se staly v roce 2008, budou slavnostně vyhlášeni v březnu roku 2009.

Nominovat lze do následujících kategorií:
1. Záchranářský čin laiků
2. Záchranářský čin profesionálů jednotlivců
3. Záchranářský čin profesionálního týmu
4. Nejkurióznější záchranářský čin
5. Humanitní čin mimo území ČR
6. Cena za výjimečný přinos pro záchranářství

Posláním Zlatého záchranářského kříže je ocenit výjimečné, profesionálně zvládnuté zásahy hasičů, zdravotníků, vojáků, policistů a jiných složek integrovaného záchranného systému, dobrovolníků i profesionálů, neziskových organizací působících v oblasti záchranářství, stejně jako obětavé činy první pomoci laiků - dětí i dospělých a podpořit význam záchranářské profese i stavovskou čest záchranářů všech oborů.

Projekt je časopisem každoročně vyhlašován již od roku 1998 na území České republiky, od roku 2007 také na Slovensku. V roce 2000 laureáty Zlatého záchranářského kříže poprvé přivítal prezident České republiky na Pražském hradě, kde jim za jejich činy osobně poděkoval. V roce 2008 byly Zlaté záchranářské kříže poprvé předány přímo z rukou prezidenta České republiky Václava Klause.

Zdroj: katastrofy.com