Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Nesmířil se svým novým postavením na ZZS a odchází do Německa

14.12.2012

Nesmířil se svým novým postavením na ZZS a odchází do Německa

Lékař a zastupitel TOP 09 Havlík
odchází do Německa
Sedm let byl primářem jihlavské záchranné služby. Pak však neuspěl ve vypsaném výběrovém řízení. Zkušeného záchranáře nahradil gynekolog s čtyřletou praxí. Lékař záchranky Miroslav Havlík odchází i ze zastupitelstva. Bude pracovat v německé nemocnici.


Muže, který dlouho býval výraznou tváří Zdravotnické záchranné služby, zklamalo loni výběrové řízení kraje. Ucházel se o pozici primáře záchranné služby, ale neuspěl. Aby bylo výběrové řízení obnoveno, vznikla v Jihlavě i petice, ale rozhodnutí kraje jako zřizovatele záchranky to nezměnilo.

Havlík už tehdy řekl, že uvažuje o změně pracoviště. K té dojde v lednu 2013. "Rozhodl jsem se po těch událostech na záchrance odejít. Měl jsem nabídky z tuzemska i ze zahraničí. Budu pracovat pro jedno nemocniční zařízení v Německu," uvedl Havlík.

Bude pracovat dále jako lékař na ARO a urgentním příjmu i jako záchranář. Pokud jde o post v jihlavském zastupitelstvu, tak Havlík řekl, že si váží silného mandátu od veřejnosti, který dostal ve volbách v roce 2010. "Ale jsem nucen nastoupit na jiné pracoviště. Abdikaci v zastupitelstvu podávám k 31. prosinci 2012," potvrdil lékař a také zastupitel za TOP 09.

"Doufám, že ještě bude šance vrátit lidem tu podporu, kterou mi ve volbách dali," řekl Havlík.
Havlík byl "skokanem" ze čtrnáctého místa kandidátky TOP 09. Dostal 1 683 preferenčních hlasů.


Mladá fronta DNES


Zdroj: tribune.cz

Související článek

8. 3. 2011 Primář záchranky se diví, že končí
Komentáře k článku
  • Marta Kučíková Reagovat 23.12.2012
    Odchod tak vynikajícího lékaře MUDr. Havlíka je velkou hanbou současného hejtmana pana Běhounka. Ale jak se říká, na každé \"chrochro\" se vaří voda, tak věřme, že boží mlýny domelou. Pomalu,ale jistě. MUDr. M. Havlíkovi přeji z celého srdce alles gute, a ať ho v nové práci pacienti uznávají stejně tak, jako tomu bylo zde, v jeho rodné hroudě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.