Nepříjemný sváteční zážitek RZP v Mladé Boleslavi

Nepříjemný sváteční zážitek RZP v Mladé Boleslavi

Pacient ohrožoval záchranáře pistolí

Mladá Boleslav 26. 12. 2009

Mladoboleslavská záchranná služba byla v sobotu večer kolem půl deváté volána k dušnosti pětačtyřicetiletého muže v Mladé Boleslavi. Operační středisko na místo okamžitě vyslalo sanitní vůz rychlé zdravotnické pomoci.

Již při vyšetřování a ošetřování dělal muž problémy a byl slovně agresivní. Když jej záchranáři dopravili do sanitního vozu, vytáhl z kapsy pistoli, začal s ní mávat kolem a ohrožoval zdravotníky, kteří se mu snažili pomoci. Vystrašení záchranáři vyběhli ven ze sanitky, zavřeli muže uvnitř a zavolali policii, která na místo dorazila během několika minut. Za asistence policistů byl pak muž sanitním vozem přepraven na interní oddělení do mladoboleslavské nemocnice.

Nikomu ze záchranářů se naštěstí nic nestalo a muž ani neponičil interiér sanitního vozu, přesto to byla pro naše záchranáře velmi nepříjemná zkušenost.

Zdroj: ZZS Středočeského kraje

Ilustrační foto: karelvoves.cz