Několikrát ohrozil sanitku! Jela zachránit pacienta, přitížilo se mu

03.07.2018

Několikrát ohrozil sanitku! Jela zachránit pacienta, přitížilo se mu

Televize Nova získala videozáznam, na kterém je zachycený řidič osobního auta, který u Pardubic hned dvakrát po sobě a ve vysoké rychlosti předjel sanitní vůz. Sanitka měla zapnuté majáky a spěchala k pacientovi, kterému se přitížilo. Řidič osobního vozidla udělal několik nepochopitelných manévrů.

Řidič sanitky spěchal zachránit život pacientovi, situaci mu ale pořádně zkomplikoval člověk za volantem modrého auta. První manévr řidič udělal už kousek za Pardubicemi.

V obci Zminný jeli záchranáři rychlostí 70 kilometrů v hodině, řidič v osobním autě ale nepolevil. Zatímco další vůz záchrance uhnul, on ho ještě předjel a pak prudce zastavil.

K dalšímu přejíždění došlo hned za vesnicí. Sanita přitom jela přes 110 kilometrů za hodinu. V protisměru jelo auto, které kvůli sanitce instinktivně brzdilo. A v tom se proti němu vynořil tento hazardér. Silnice je přitom velmi nebezpečná, stalo se tam nespočet vážných nehod.

A další nepochopitelný manévr přišel o několik kilometrů dál. Auta brzdila, aby pustila sanitku. Pirát je nejspíš chtěl předjet, nakonec ale prudce sešlápl brzdu.

"Podle zákona musí ostatní řidiči vozidlu s právem přednosti zajistit bezpečný a plynulý průjezd, případně i zastavit vozidlo," upozornila mluvčí policie Jana Drtinová. Podle záchranářů ale k podobným situacím dochází často. Aby si s nimi někdo ale takhle poměřoval síly, to rozhodně obvyklé není. "Za dobu mé desetileté praxe jsem na zdravotnické záchranné službě nic podobného nezažil," prohlásil záchranář Aleš Malý.

Nebezpečné hazardování bylo o to horší, že záchranáři spěchali k pacientovi. "Čekal na transplantaci jater a nyní se jeho zdravotní stav výrazně zhoršil," dodal Malý.

Záznam záchranáři předají v nejbližších dnech policii a ta se bude snažit řidiče najít. Hrozila by mu nejspíš pokuta.

Zdroj + video: tn.nova.cz

Ježek

• Marek Staněk Reagovat 11.07.2018
    "Hrozila by mu nejspíš pokuta"? Co takhle obecné ohrožení a dát mu bez pardonu 8 let natvrdo? A mezi řečí přibouchnout šourek do dveří cely.