Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Největší poskytovatel záchranek na Slovensku se stáhne z trhu

16.07.2019

Největší poskytovatel záchranek na Slovensku se stáhne z trhu

 

 

Největší provozovatel zdravotnické záchranné služby na Slovensku, společnost Falck Záchranná z dánské skupiny Falck, se stáhne ze slovenského trhu. Firma včera uvedla, že se nezapojí do nových tendrů a že po skončení platnosti nynějších povolení už v zemi pod Tatrami stanice záchranné zdravotní služby provozovat nebude. Falck podniká také v České republice, v roce 2014 koupil jednu z největších společností v oblasti přepravy pacientů v Česku.

 

 

„Součástí nové strategie společnosti je zaměřit se na klíčové trhy. I proto jsme v uplynulých šesti měsících důkladně analyzovali slovenský trh a jeho obchodní a rizikový profil. Výsledkem toho vzniklo naše rozhodnutí slovenský trh opustit, a snížit tak potenciální rizika související s provozem záchranné zdravotní služby v této zemi,“ uvedl Jakob Bomholt, který je výkonným viceprezidentem skupiny Falck pro divizi záchranné zdravotní služby.

Na Slovensku Falck provozuje 107 stanic zdravotnické záchranné služby, jeho síť pokrývá téměř dvě pětiny území Slovenska. Stávající povolení na provoz záchranek firmě skončí v průběhu příštího roku.

Falck podle listu Sme ještě nedávno uváděl, že se do soutěží na záchranky zapojí. V uplynulých měsících se Falck dohodl s firmou KPR Health Invest na odkoupení jejího podílu 49,11 procenta akcií v provozovateli slovenských záchranek Falck Záchranná.

Falck bude po ukončení provozu záchranek dál na Slovensku podnikat v oblasti poliklinik, dopravní zdravotní služby a průmyslové ochrany.

ČTK

Sigmund

 

 

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.