Nehoda sanitky, která převážela Covid pacientku, tu následně převzala RZP

23.01.2021

Nehoda sanitky, která převážela Covid pacientku, tu následně převzala RZP

Vážna nehoda sanitky, ktorá prevážala pacientku s Covidom, sa stala vo Zvolene. Zrazilo sa s ňou auto, ktoré šoférovala 69-ročná žena. Na mieste zasahovali záchranári aj hasiči. Do nemocnice odviezli dve zranené osoby, vrátane pacientky zo sanitky.

VIDEOREPORTÁŽ

Nehoda sa stala v jednej z najrušnejších križovatiek vo Zvolene. Sanitka dopravnej zdravotnej služby z lučeneckého okresu prevážala 77-ročnú pacientku s ochorením na Covid. V križovatke sa zrazili s autom, ktoré šoférovala 69-ročná žena. "Došlo k zrážke osobného auta so sanitkou, ktorá prevážala pacienta," povedala hovorkyňa KR PZ BB Petra Kováčiková.

Pri zásahu tak platili zvýšené opatrenia, záchranári mali na sebe ochranné obleky. Pri nehode sa zranili dve ženy, okrem vodičky auta aj prevážaná pacientka. "Doba liečenia ešte nie je jasná," doplnila Kováčiková. Okolnosti dopravnej nehody budú vyšetrovať. Určiť budú musieť, kto urobil chybu a kto je vinníkom zrážky. "Nehoda je v štádiu vyšetrovania," dodala Kováčiková.

Zdroj+video+foto: novinky.sk