Nehoda sanitky jihočeské záchranky. Zraněna celá posádka i pacientka

13.08.2012

Nehoda sanitky jihočeské záchranky. Zraněna celá posádka i pacientka

Sanitka převážející nemocnou seniorku bourala, pět lidí se zranilo

V Českých Budějovicích se v pondělí srazila sanitka s osobním automobilem. Záchranáři převáželi nemocnou pacientku se zapnutými majáky. Při havárii se zranilo pět lidí. Nehoda se stala na frekventované Husově třídě.

Krátce po 13. hodině havarovala sanitka, která převážela nemocnou seniorku do českobudějovické nemocnice. Sanitka měla v době převozu zapnuté majáky, ale při projíždění křižovatky na Dlouhé louce do ní z levého boku narazil osobní automobil.

"Všichni členové posádky byli zraněni, lékař, sestra i řidič utrpěli lehká až středně těžká zranění. Jednalo se především o zranění hlavy a končetin," řekla Novinkám mluvčí záchranky Petra Kafková s tím, že pacientka, která ležela v době nárazu připoutaná na nosítkách, byla s podezřením na úraz hlavy a hrudníku převezena do nemocnice.

Příčiny nehody vyšetřuje policie.

Ondřej Kořínek, Novinky

Zdroj: novinky.cz