Napadení posádky ZZS v Praze opilým „pacientem“. Letos už sedmnácté.

14.11.2013

Napadení posádky ZZS v Praze opilým „pacientem“. Letos už sedmnácté.

Muž s 3,6 promile kopal v sanitce

do záchranáře

Pražští záchranáři vyjížděli odpoledne k muži ležícímu na Černokostelecké ulici ve Strašnicích. Při vyšetření v sanitce začal být pacient s 3,6 promile alkoholu agresivní a kopal ošetřujícího záchranáře. Nakonec se posádce vozu podařilo muže přemoci a přivolat policii.

"Záchranář s bolestivým zhmožděním bérce pokračoval po vyšetření ve vinohradské nemocnici ve službě. Nyní zvažuje podání trestního oznámení," uvedla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

V Praze je to letos už sedmnáctý případ napadení záchranáře, pět z nich skončilo pracovní neschopností. V září například napadl posádku sanitky agresivní muž pořezaný na zápěstí. Jednomu záchranáři vážně poranil koleno, dalšímu způsobil povrchová zranění více o napadení ZDE.

Několik ran pěstí a vytržené vlasy zase měla v říjnu sestra z posádky středočeské záchranky. Tehdy sanitka vyjela k muži ležícímu na zemi a zdravotnice ho požádala o doklady více o napadení ZDE.

Zdroj + další články idnes.cz