Přihlášení

Zapomenuté heslo

Komora záchranářů zdravotnických záchranných služeb České republiky

Náměstek ředitele ZZS JMK MUDr. Rudolf Zvolánek v souvislosti s nátlakem odborů rezignoval

02.09.2016

Náměstek ředitele ZZS JMK MUDr. Rudolf Zvolánek v souvislosti s nátlakem odborů rezignoval

 

Náměstek ředitele Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje Rudolf Zvolánek rezignoval. ČTK to řekl ředitel záchranky Milan Klusák. Podle něj náměstek odstoupil z osobních důvodů, k podrobnostem se vyjadřovat nechtěl.

 

Zvolánek potvrdil osobní důvody svého rozhodnutí, zároveň ale uvedl, že souvisí také s aktuální situací v záchrance, která by se po jeho odstoupení mohla uklidnit. Odboráři v záchrance vyhlásili v červenci stávkovou pohotovost.

Na náměstkovo rozhodnutí upozornila Česká televize. Zvolánek chce dále působit u záchranky jako lékař. „Popravdě v to trochu doufám,“ řekl Zvolánek ČTK k očekávanému uklidnění situace v záchrance. Stávkovou pohotovost v krajské záchranné službě podpisem podpořila asi polovina z více než 500 zaměstnanců. Kraj jako zřizovatel vyslal do organizace kontrolu.

Hejtman Michal Hašek (ČSSD) vnímá Zvolánkovo rozhodnutí jako osobní vstřícný krok ze zklidnění situace a obnovení komunikace i sociálního dialogu mezi odbory a vedením. „Zároveň upozorňuji, že dosud neskončila krajská kontrola v Záchranné zdravotnické službě Jihomoravského kraje, a rezignace tedy nesouvisí s jejími závěry,“ sdělil ČTK Hašek. Zvolánkovi poděkoval za jeho práci.

Odbory v minulých měsících nesouhlasily s některými kroky vedení organizace. Například poukazovaly na zrušení několika výjezdových posádek s lékařem, podle nich špatnou personální politiku a přehnanou kontrolu ze strany inspektorů provozu. Vyjádření odborů ke Zvolánkově rezignaci ČTK zjišťuje.

ČTK

 

Sigmund

Komentáře k článku

Buďte první kdo přidá příspěvek k této aktualitě.

Copyright © Komora Záchranářů. Všechna práva vyhrazena.